12-latkowie z MTS Kwidzyn zwycięzcami ligi wojewódzkiej [ZDJĘCIA]

Zespół MTS Kwidzyn z rocznika 2005 wygrał ligę wojewódzką chłopców. W nagrodę podopieczni Mateusza Hanisa gościli w Urzędzie Miejskim.

Walka o medale ligi wojewódzkiej chłopców urodzonych w 2005 roku rozegrała się pomiędzy czterema zespołami, które przebrnęły przez wcześniejsze eliminacje. W tym gronie oprócz MTS Kwidzyn znalazły się jeszcze zespoły GKS Żukowo, Sambor SP 12 Tczew i Sokół I Kościerzyna.

Finałowa rywalizacja przebiegała w formie turniejów organizowanych po kolei przez każdą z drużyn. MTS okazał się w tej stawce do tego stopnia bezkonkurencyjny, że już po trzech turniejach był pewny mistrzostwa. I to pomimo tego, że właśnie w turnieju nr 3, we własnej hali, kwidzynianom przytrafiła się jedyna porażka - 13:14 z Samborem Tczew. Pozostałych 11 spotkań w turniejach finałowych podopieczni Mateusza Hanisa wygrali.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kwidzyn: Piłkarskie przedszkole Legii Warszawa otwarte! [ZDJĘCIA]

Ostatni turniej został rozegrany w miniony weekend, w Żukowie, ale walka toczyła się tam tylko o drugie miejsce. Ostatecznie przypadło ono drużynie GKS Żukowo, a brązowe medale wywalczyli zawodnicy Sambora Tczew.
Młodzi kwidzynianie wywalczyli więc mistrzostwo, a nagrodą, oprócz złotych medali była wizyta w Urzędzie Miejskim.

- Gościliśmy tam na zaproszenie burmistrza, który wręczył wszystkim zawodnikom drobne upominki - relacjonuje trener Mateusz Hanis.

Dla jego zespołu to właściwie koniec sezonu, bo w tej kategorii wiekowej nie ma jeszcze rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim.