Usar Kwidzyn przegrał I-ligowe starcie w Koszalinie 29:32 – to pierwsza porażka podopiecznych trenera Dominika Borynia w tym sezonie

Po serii 3 zwycięstw kwidzynianie przegrali ligowe starcie w Koszalinie
Po serii 3 zwycięstw kwidzynianie przegrali ligowe starcie w Koszalinie Fot. Łukasz Zienkiewicz/materiały nadesłane
Seria zwycięstw I-ligowego Usara Kwidzyn zakończyła się w Koszalinie. Podopieczni trenera Dominika Borynia przegrali z miejscową Kospel Gwardią 29:32, tracąc wypracowaną przewagę w ostatnim kwadransie gry.

Przed wyjazdowym starciem Usara w Koszalinie największą niewiadomą pozostawał wybór bramkarza kwidzyńskiego zespołu. Z uwagi na pracę w meczu tym nie mógł bowiem wystąpić Marcin Wysocki, natomiast Paweł Kiepulski zmagał się z chorobą. W efekcie doszło do porozumienia z MMTS Kwidzyn i w barwach Usara zadebiutował bramkarz Oliwier Chruściel. Ponieważ jest to transfer w ramach użyczenia, więc Oliwier będzie mógł w tym sezonie występować w obu zespołach, oczywiście z pierwszeństwem gry w zespole PGNiG Superligi.

Jego debiut w drużynie kwidzyńskiej husarii można ocenić bardzo pozytywnie. Już w pierwszych minutach pokazał swój kunszt, pomagając Usarowi wyjść na prowadzenie 3:1 (7 minuta meczu) oraz 5:3 (14 minuta). W grze obu zespołów pojawiło się jednak sporo niewymuszonych błędów, a także niewykorzystanych sytuacji, co spowodowane było też bardzo dobrą grą bramkarzy obu drużyn. Chwilę później przewagę na parkiecie zyskali gospodarze, którzy rzucili 5 bramek przy jednym trafieniu Usara (Benjamin Werra) i po 20 minutach gry prowadzili 8:6. Jak się później okazało, mimo starań obu zespołów dwubramkowa przewaga koszalinian utrzymała się do końca pierwszej połowy tego spotkania.

Po zmianie stron podopieczni trenera Dominika Borynia ruszyli do odrabiania strat. W 35 minucie, po golu Nikodema Rozwadowskiego, kwidzynianom udało się doprowadzić do wyrównania – 18:18. Chwilę później gol Bartosza Janiszewskiego zapewnił natomiast gościom skromne prowadzenie. Choć Gwardia szybko wyrównała po rzucie Mykoli Maliarevycha, to w rewanżu trafienia Dominika Sonnenfelda i Łukasza Cieślaka dały kwidzynianom dwubramkową przewagę – 21:19. Niestety prowadzenie Usara utrzymało się jedynie do 45 minuty i stanu 23:21 dla gości. Wówczas kwidzynianie niemal stanęli w miejscu, mając spore problemy w atakach na bramkę rywali. Podopieczni trenera Dominika Borynia nie wykorzystali wówczas m.in. kilku kontr w wykonaniu Jacka Szweda i Oskara Orzłowskiego, a także rzutu wspomnianego Jacka Szweda przez całe boisko do pustej bramki. Po stronie gospodarzy skutecznością popisywali się natomiast Wiktor Biskup i Dawid Szcześniak.

W 50 minucie meczu, po serii 4 bramek z rzędu, gospodarze objęli prowadzenie 25:23. Wówczas ponownie ciężar zdobywania bramek dla Usara wzięli na siebie Bartosz Janiszewski oraz Dominik Sonnenfeld. Pozwoliło to kwidzynianom zmniejszyć straty do rywali do zaledwie jednego trafienia – 27:26. Niestety kolejne błędy i niedokładność graczy Usara sprawiły, że gospodarze zdobyli 3 bramki z rzędu. Na 4 minuty przed końcem meczu Gwardia prowadziła zatem z Usarem 30:26. W końcówce już niewiele się zmieniło i kwidzynianie musieli pogodzić się z porażką, a komplet punktów na swoim koncie zapisali gracze z Koszalina.

Kospel Gwardia Koszalin - Usar Kwidzyn 32:29 (16:14)

Gwardia: Zwierz, Matusiak - Szcześniak 11, Korczak, Stalka, Radosz 4, Słodkowski 2, Laska, Maliarevych 5, Kuchkou 2, Derdzikowski, Biskup 4, Dzido 4.
Usar: Chruściel - Szwed 2, Werra 2, Łoziński, Ludwiczak 1, Janiszewski 6, Sonnenfeld 8, Trzaskowski, Orzłowski, Rozwadoski 3, Cieślak 5, Raczkowski 2, Ciss.