Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzeci dzień Festiwalu ANIMO Kwidzyn 2021. Czwartkowe propozycje odbędą się w Zamku, Kinoteatrze, Czarnej Sali oraz byłym budynku biblioteki

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Irena Brzeska najpierw zaprosi widzów do obejrzenia wystawy teatru rzeźby, po czym zaprezentuje spektakl zatytułowany "Kania"
Irena Brzeska najpierw zaprosi widzów do obejrzenia wystawy teatru rzeźby, po czym zaprezentuje spektakl zatytułowany "Kania" Fot. materiały promocyjne
Trzeci dzień jubileuszowego Festiwalu ANIMO Kwidzyn 2021 zapowiada się niezwykle interesująco. Na widzów czeka teatr rzeźby Ireny Brzeskiej, „Dźwiękowe SPA”, warsztaty „Jak daleko – jak blisko”, a także spektakl „Ławka - Czas - Opowieści” węgierskiej grupy Bence Sarkadi Theatre of Marionettes.

Czwartkowe popołudnie rozpocznie jednak wyjątkowy panel dyskusyjny (7 października 2021 r. - godz. 16.00), który odbędzie się w Czarnej Sali Kwidzyńskiego Centrum Kultury, przy ul. Słowiańskiej. Uczestnicy w dyskusji prowadzonej przez Adama Karola Drozdowskiego będą chcieli podsumować 20 lat istnienia Festiwalu ANIMO w kontekście społecznym.

Kwadrans później, o godz. 16.15, w sali bankietowej kwidzyńskiego kinoteatru rozpoczną się natomiast warsztaty rodzinne dla dużych i małych (od lat 7 wzwyż) przygotowane przez Beatę Nessel-Łukasik i Macieja Dużyńskiego „Jak daleko – jak blisko”.

- Uczestnicy zajęć spotkają się postaciami z innych krajów, z innych książek. Poznając ich przygody podczas krótkich spektakli najpierw poszukamy tego, co jest dla nas ważne. Potem posłując się przedmiotami ożywionymi przez aktora podzielimy się krótkimi opowieściami o tym, co jest bliskie nie tylko poznanym bohaterom książek, ale także nam - zachęcają prowadzący warsztaty.

O godz. 16.45 w kwidzyńskim Zamku odbędzie się natomiast otwarcie wystawy teatru rzeźby Ireny Brzeskiej. W swym działaniu artystka stara się ożywić rzeźbę i połączyć wystawę ze spektaklem, dzięki czemu rzeźba staje się teatrem, opowieścią i badaniem etnograficznym. Pół godziny później, o godz. 17.15 artystka zaprosi natomiast zebranych na spektakl „Kania”. Akcja spektaklu rozgrywa się w Noc Świętojańską, podczas której babcia opowiada wnukom historię, trochę dziwną i trochę straszną. Widowisko jest natomiast opowieścią o wyborach życiowych, manipulacji oraz braku tolerancji.

Czwartkowe prezentacje festiwalowe zakończy spektakl „Ławka - Czas - Opowieści” przygotowany przez Bence Sarkadi Theatre of Marionettes. Widowisko węgierskich artystów będzie można obejrzeć o godz. 19.00 w Czarnej Sali KCK przy ul. Słowiańskiej. Jak informują organizatorzy „Ławka - Czas – Opowieści” to niewerbalny monodram zagrany przy użyciu marionetek. To również spojrzenie na to jak związki, szczęście oraz życie mogą toczyć się wokół zwykłej ławki.

- Bence Sarkadi prezentuje szeroki zakres umiejętności pracy z ręcznie wykonanymi marionetkami, mieszając humor, podniosłość i niespodziewane zwroty akcji w cyklu krótkich opowiadań. Spektakl koncentruje się wokół rozmaitych ławek, na których bohaterowie spotykają się, zakochują, toczą walki lub pielęgnują wspomnienia z dzieciństwa. Od skeczów najbardziej banalnych, typu "chłopak spotyka dziewczynę", przez starcie światowej sławy trenerów piłkarskich do historii o utracie tożsamości - zachęcają organizatorzy.

Tych, którzy szukają oddechu i relaksu zainteresuje natomiast „Dźwiękowe SPA” Macieja Hanuska, które znajduje się w dawnym budynku biblioteki przy ul. Piłsudskiego.

- Celem warsztatów jest nabycie umiejętności skutecznego odprężenia i wyciszenia się, nawiązując do metody masażu dźwiękiem Petera Hessa. Kąpiel w dźwięku, bo tak nazywana jest czasem sesja, jest muzyczną podróżą, w której słuchacze oddają się niezwykłym dźwiękom gongów i mis dźwiękowych w wygodnej pozycji leżącej - czytamy w informacji organizatorów.

Warto dodać, że warsztaty rozpoczynają się o godz. 17.00 i trwają 1,5 godziny

Program czwartkowych prezentacji ANIMO 2021

  • 16.00 - „20 lat ANIMO - jego społeczny wydźwięk” - panel dyskusyjny poprowadzi Adam Karol Drozdowski (Czarna Sala KCK, ul. Słowiańska)
  • 16.15 - „Jak daleko - jak blisko” - warsztaty Beaty Nessel-Łukasik oraz Macieja Dużyńskiego (Kinoteatr - sala bankietowa, ul. Katedralna)
  • 16.45 - Teatr Rzeźby - otwarcie wystawy Ireny Brzeskiej (Zamek w Kwidzynie, ul. Katedralna)
  • 17.00 - „Dźwiękowe SPA” - warsztaty Macieja Hanuska (budynek po byłej bibliotece przy ul. Piłsudskiego)
  • 17.15 - „Kania”- spektakl Ireny Brzeskiej (Zamek w Kwidzynie, ul. Katedralna)
  • 19.00 - „Ławka - Czas - Opowieści” - spektakl grupy Bence Sarkadi Theatre of Marionettes z Węgier

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto