Supra Kwidzyn w zwycięskim meczu ze Styną Godziszewo. Kwidzynianie zakończyli spotkanie wynikiem 5:0 [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Supra Kwidzyn po 27. kolejce zajmuje III miejsce z 60 punktami na koncie.
Supra Kwidzyn po 27. kolejce zajmuje III miejsce z 60 punktami na koncie. Supra Kwidzyn
Drużyna z Kwidzyna rozegrała spotkanie w ramach 27. kolejki V ligi „Kezza” grupa Gdańsk II. Rywalem kwidzynian była Styna Godziszewo, która przed spotkaniem zajmowała III miejsce w lidze, tuż nad czwartą Suprą, z taką samą liczbą punktów.

Supra Kwidzyn w zwycięskim meczu ze Styną Godziszewo

W środę, 3 maja, Supra Kwidzyn zmierzyła się ze Styną Godziszewo. Początek spotkania przebiegał spokojnie. Swoje groźne sytuacje jako pierwsza miała drużyna gospodarzy z Godziszewa. Wykorzystując błędy w komunikacji zawodników Supry, zawodnicy Styny doszli do dogodnych pozycji strzeleckich, ale w obydwu przypadkach były to strzały niecelne. Na taki przebieg spotkania szybko odpowiedzieli goście.

Po składnej akcji w ataku pozycyjnym, Mateusz Górka otrzymał piłkę w bocznym sektorze boiska, posłał mocne dośrodkowanie w pole karne, gdzie akcję sfinalizował Tomasz Wacławski dając prowadzenie w 30 minucie spotkania. Już 5 minut później błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Mateusz Górka, który z łatwością skierował piłkę do siatki pustej bramki. Niespełna 2 minuty później szybko rozegrany rzut rożny przyniósł kolejną bramkę. Piłkę na skraju szesnastego metra otrzymał Sebastian Gwóźdź, który precyzyjnym dośrodkowaniem znalazł Jacka Gretkowskiego, a ten strzałem z głowy zmienił wynika na 3:0 dla Supry Kwidzyn.

Szybko strzelone bramki ustawiły przebieg dalszego spotkania. Drużyna z Godziszewa nie stwarzała groźnych okazji pod polem karnym przeciwników. Goście natomiast kontrolowali grę pilnując korzystnego rezultatu. Ożywienie w grze przyniosły przeprowadzone zmiany w drugiej połowie. Głównie zawodnicy Supry, wykorzystując miejsce jakie pozostawiała Styna, tworzyli liczne sytuacje podbramkowe, które często kończyły się jednak niepowodzeniem. Sytuacja zmieniła się w 80 minucie, kiedy Sebastian Gwóźdź zdecydował się na strzał zza pola karnego i precyzyjnym strzałem przy słupku powiększył prowadzenie gości. Kolejną bramkę dla Supry strzelił w 88 minucie Mateusz Górka, ustalając wynik spotkania na 5:0 dla kwidzynian.

Styna Godziszewo vs Supra Kwidzyn 0:5

Bramki: 30’ Tomasz Wacławski, 35’ 88’ Mateusz Górka, 37’ Jacek Gretkowski, 80’ Sebastian Gwóźdź

Supra Kwidzyn po 27. kolejce zajmuje III miejsce z 60 punktami na koncie, tyle samo co miejsce II i 3 punkty straty do I miejsca, wciąż mając do rozegrania jeden mecz mniej od przeciwników.

Styna Godziszewo spadła na 4 pozycję z 57 punktami w dorobku.

Kolejny mecz Supry Kwidzyn w ramach 28. kolejki odbędzie się 7 maja w Korzeniewie o godzinie 17:00. Supra jako gospodarz spotkania podejmie dwunastą w lidze drużynę Błękitni Stare Pole.