Sromotna porażka MMTS Kwidzyn w wyjazdowym starciu z Gwardią Opole. Czerwono-czarni nie mogli znaleźć sposobu na Dawida Balcerka

Zamiast zaciętego i wyrównanego spotkania Gwardia bez większych problemów robiła kwidzynian, prowadząc po przerwie aż 11 bramkami Fot. materiały prasowe Gwardii Opole
Ten mecz kwidzynianie powinni jak najszybciej wymazać ze swej pamięci. Po fatalnej grze MMTS przegrał bowiem wyjazdowe starcie z Gwardią Opole 20:34. Co więcej gdyby nie dobra postawa Krzysztofa Szczeciny w kwidzyńskiej bramce porażka gości mogła mieć znacznie większe rozmiary. Niestety pasmo błędów i niedokładności MMTS sprawiło, że goście praktycznie nie istnieli w ataku. W bramce Opola rewelacyjnie spisywał się natomiast Dawid Balcerek, który bronił w tym meczu z 50-procentową skutecznością.

Początek meczu był dość zaskakujący bo już w 34 sekundzie karę 2 minut otrzymał Kamil Krieger. Osłabienie kwidzynian szybko wykorzystali gospodarze, którzy po bramkach Wiktora Kawki i Macieja Zarzyckiego wyszli na prowadzenie 2:0. Grając w komplecie kwidzynianie szybko odrobili jednak straty i już w 4 minucie, po golach Ryszarda Landzwojczaka i Jędrzeja Zieniewicza doprowadzili do wyrównania. Co więcej przez kolejne 5 minut oglądaliśmy wyrównane spotkanie, a wynik oscylował wokół remisu.

W 7 minucie kontuzji dłoni doznał Adam Malcher i podstawowego bramkarza Gwardii musiał zastąpić Dawid Balcerek. Ten bronił natomiast jak w transie odbijając kolejne strzały kwidzynian. Trzeba jednak również dodać, że kwidzynianie grali miejscami bardzo nonszalancko, niedokładnie i popełniali proste błędy. Gdy dodamy do tego fatalną skuteczność w ataku (MMTS nie potrafił zdobyć bramki przez 12 minut!) wynik nie powinien nikogo zaskakiwać. Po 21 minutach gry Gwardia prowadziła z kwidzynianami aż 14:6. Dopiero minutę później trafił Bartosz Nastaj, ale gospodarze szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami Michała Lemaniaka. Dziewięciobramkowa przewaga gospodarzy utrzymała się do 27 minuty i wyniku 18:9. W końcówce trafili jeszcze Jakub Klimków i Patryk Mauer (karny) i pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem Gwardii.

Szczypiorniści Torusa Wybrzeża Gdańsk wygrali z MMTS-em Kwidzyn zaledwie jedną bramką

PGNiG Superliga. W derbach Pomorza Torus Wybrzeże Gdańsk lep...

Po przerwie nieco otuchy w załamane serca kwidzyńskich kibiców wlał Krzysztof Szczecina, na którego tym razem postawił trener Bartłomiej Jaszka. Kwidzyński bramkarz nie dał się pokonać rywalom przez 12 minut, jednak czerwono-czarni nie potrafili wykorzystać tego faktu i w tym czasie zdobyli zaledwie dwie bramki (Wiktor Jankowski, Michał Potoczny). W 43 minucie opolanom udało się przełamać niemoc i Mateusz Morawski zdobył pierwszą bramkę w tej części spotkania, a po kolejnych dwóch golach Macieja Zarzyckiego gospodarze prowadzili już 25:12.
Na 5 minut przed zakończeniem meczu, kolejne udane interwencje Dawida Balcerka i seria 3 trafień opolan z rzędu, powiększyła natomiast przewagę Gwardii do 14 bramek! - 30:16. Dwie minuty później podopieczni trenera Rafała Kuptela powiększyli prowadzenie gospodarzy o jeszcze jedno trafienie – 33:18 i pewnie zmierzali po łatwe zwycięstwo. W końcówce wszyscy zastanawiali się jedynie czy gościom uda się zdobyć 20 bramek w tym meczu. Dawid Balcerek nie dawał za wygraną, ale bramkarza Opola pokonał w końcu Robert Orzechowski, który ustalił końcowy rezultat tuż przed syreną kończącą to spotkanie.

Gwardia Opole - MMTS Kwidzyn 34:20 (20:9)

Gwardia: Malcher, Balcerek - Lemaniak 3, Sosna 1, Fabianowicz 2, Zarzycki 5, Klimków 2, Jankowski 2, Zadura, Kawka 2, Mauer 7, Morawski 2, Działakiewicz 4, Kucharzyk 1, Kowalski 3.
MMTS: Szczecina, Matlęga - Grzenkowicz, Orzechowski 2, Krieger 1, Peret 1, Zieniewicz 1, Biegaj 3, Guziewicz 2, Ossowski, Potoczny 2, Nastaj 3, Szyszko 2, Landzwojczak 1, Jankowski 2, Przytuła.