Powiat. Pogoń wygrywa w Pinczynie, a Relax traci punkty w Kaliskach - grała Klasa Okręgowa

Piłkarze Pogoni Prabuty zdobyli w Pinczynie komplet punktów, choć mecz, tak jak rywale, kończyli w dziesięciu Fot. Mirosław Wiśniewski
Piłkarze Pogoni Prabuty, po nerwowej końcówce meczu, zdobyli komplet ligowych punktów w Pinczynie. Podopieczni trenera Michała Tatary wygrali na wyjeździe 2:3 (2:0), tracą obie bramki dosłownie w ostatnich minutach meczu. W zupełnie odmiennych nastrojach swój mecz kończyli natomiast gracze Relaksu Ryjewo, którzy przegrali z Victorią Kaliska aż 6:0!

W 15 kolejce piłkarskiej Klasy Okręgowej pauzowali gracze Spójni Sadlinki. Pogoń oraz Relax swoje mecze rozgrywały natomiast na wyjeździe. Prabucianie tym razem zmierzyli się na wyjeździ z Meteorem Pinczyn.

Pogoń Prabuty wygrywa w Pinczynie

Spotkanie lepiej rozpoczęli prabucianie, którzy po golu Bartosza Sowińskiego już w 9 minucie prowadzili 0:1. Pół godziny później kolejna bramkę dla Prabut zdobył Dawid Tatara i wydawało się, że goście pójdą za ciosem i wygrają to spotkanie dość pewnie. Potwierdziła to bramka Patricka Barwińskiego zdobyta w 64 minucie, po której Pogoń wygrywała w Pinczynie 0:3. Od 77 minuty obie drużyny musiały jednak grać w osłabieniu po tym jak czerwonymi kartkami ukarani zostali: Władysław Nawrocki (Meteor) i bramkarz prabucian Radosław Sprzążka. Trener Michał Tatara zdecydował się wówczas ściągnąć z boiska Patricka Barwińskiego, aby na boisku mógł pojawić się drugi bramkarz Pogoni – Mateusz Rutecki. I gdy wydawało się, że wszystko zmierza ku pewnej wygranej gospodarze zaczęli zdobywać bramki. Najpierw w 88 minucie szczęście uśmiechnęło się do Mateusza Dubieli, a w doliczonym czasie gry (92') druga bramkę dla Meteora zdobył Marcin Woźniak. Na więcej gospodarzom zabrakło jednak czasu i komplet punktów trafił do Prabut.

Kwidzyńskie Rodło rozgromiło Nogat aż 8:0, choć zwycięstwo mogło być dużo bardziej okazałe

Kwidzyn. Rodło rozbiło Nogat Malbork aż 8:0. Gospodarze w pi...

Relax rozbity przez Victorię Kaliska - stracił aż 6 bramek

W zupełnie innych nastrojach swój mecz kończyli natomiast gracze Relaksu Ryjewo, którzy na wyjeździe zmierzyli się z Victorią Kaliska. Już w 15 minucie pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Jacek Pozorski, a tuż przed końcem pierwszej połowy prowadzenie Victorii skutecznym strzałem podwyższył Damian Szumacher. Do przerwy podopieczni trenera Macieja Kubika prowadzili zatem na własnym terenie 2:0. Niestety dopiero druga odsłona meczu mogła przyprawić zespół gości o prawdziwy ból głowy. Najpierw w 61 minucie gola samobójczego zdobył Marcin Ulewski. Dwie minuty później do bramki ryjewian trafił natomiast Arkadiusz Wołyńczuk, który następnie powtórzył swój wyczyn także w 70 minucie meczu podwyższając prowadzenie Victorii do pięciu bramek. Rozmiary zwycięstwa gospodarzy ustali Damian Begier, który strzałem w 78 minucie meczu ustalił wynik na 6:0 dla Victorii.

Usar przegrał ligowe starcie z Nielbą Wągrowiec różnicą 6 bramek

Kwidzyn. Usar przegrał ligowe starcie z Nielbą Wągrowiec. Fa...

Wyniki 15 kolejki Klasy Okręgowej:

Victoria Kaliska - Relax Ryjewo 6:0, Wietcisa Skarszewy - Pomezania Malbork 3:4, Orzeł Subkowy - Radunia II Stężyca 0:1, Czarni Przemysław - Mady Ostaszewo 2:2, Meteor Pinczyn - Pogoń Prabuty 2:3, Tęcza Brusy - Olimpia Sztum 3:3, Wisła Tczew - Borowiak Czersk 2:3, Żuławy Nowy Dwór Gdański - Beniminek 03 Starogard Gdański 4:1, Spójnia Sadlinki - pauza.