Kwidzyński Bieg Papiernika 2022. Zobaczcie trzecią i ostatnią porcję zdjęć z przekraczania linii mety. Tak finiszowano pod koniec stawki

Meta biegu papiernika znajdowała się na kwidzyńskim stadionie
Meta biegu papiernika znajdowała się na kwidzyńskim stadionie Fot. Mirosław Wiśniewski
Zapraszamy do obejrzenia trzeciej i ostatniej galerii zdjęć z przekraczania linii mety. Tym razem na fotografiach mogą odnaleźć się osoby, które finiszowały pod koniec stawki. Nie zabrakło również zdjęć osób odpoczywających po trudach biegu na murawie boiska.

Przypomnijmy, że w XII Kwidzyńskim Biegu Papiernika wzięło udział 1767 osób. W kategorii open triumfował 28-letni Mykola Mewsza (Ukraina), który pokonał 10-km trasę w 30 minut i 30 sekund. Wśród pań najszybciej pobiegła natomiast 32-letnia Valentyna Veretska (Ukraina), która ukończyła bieg z czasem 34 minut i 47 sekund.

Najszybszym kwidzyniakiem okazał się z kolei Bartosz Kotowicz (KBR Poland), który w klasyfikacji open zajął XXV miejsce, finiszując w 35 minut i 57 sekund.
Warto dodać, że jako ostatnia linię mety przekroczyła natomiast Anna Cyganek, która trasę biegu pokonała w marszu z kijkami w nieco ponad półtorej godziny (01:36:06). Tuż przed nią finiszował natomiast 72-letni Stanisław Klejszmit (Klub Żółtego Podkoszulka), który przebiegł 10 km w godzinę, 35 minut i 55 sekund.