Człowiek Roku
● Jean Marc Tychyj, dyrektor kwidzyńskiej fabryki Lacroix Electronics
Firma Roku
● Ochotnicze Hufce Pracy - Oddział w Kwidzynie
● MTS Kwidzyn (juniorki) - zespół zdobył srebrny medal w Finałach Mistrzostw Polski Juniorek: Aleksandra Bielak, Ilona Chmara, Joanna Gędłek, Weronika Grabowska, Karolina Grulkowska, Malwina Hartman, Wiktoria Heromińska, Aleksandra Kreft, Joanna Kłos, Sylwia Kowalska, Weronika Orlich, Alicja Pękala, Julia Siuda, Daria Szynkaruk, Justyna Świerczek, Paulina Wiśniewska, Zagórska Malwina. Trenerzy: Edyta Majdzińska, Łukasz Jaszczyński, działacze: Magdalena Szudzik, Dariusz Sztyrbicki.
● Adam Nosko - przewodnik turystyczny po Krypcie Wielkich Mistrzów, katedrze oraz zamku
● Agnieszka Mocarska - kwidzyńska fotograf
● Piwnica Kulturalna (Martyna Wiśniewska, Krzysztof Sępioł i Wojciech Chmielewski)
● Lekkoatleci Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego Rodło: Agata Kowalska, Zbigniew Jost, Filip Ostrowski, Julia Gruda, Andżelika Przybylska, trener: Wojciech Margulewicz
● Justyna Liguz- prezes Kwidzyńskiego Towarzystwa Kulturalnego, współautorka Wirtualnego Muzeum Kwidzyna, redaktorka naczelna zeszytów historycznych "Krople historii", kwartalnika "Schody kawowe"
● Krzysztof Tarasiuk - wieloletni opiekune młodzieżowych zespołów rockowych ćwiczących w Kwidzyńskim Centrum Kultury
● Tomasz Karcz - od prawie 20 lat jest przewodnikiem turystycznym po katedrze, a od 2010 także po Krypcie Wielkich Mistrzów
● MTS Kwidzyn (młodziczki) - drużyna zdobyła złoty medal w Finałach Mistrzostw Polski Młodziczek: Patrycja Bochniak, Dominika Borowska, Oliwia Brzózy, Dominika Dziarkowska, Sandra Guziewicz, Karolina Kobyłko, Erika Kruzel, Julia Kupc, Kaja Mazurek, Aleksandra Reszka, Julia Szeląg, Aleksandra Szymańska, Weronika Weiland, Oliwia Żarnowska, trenerzy: Mariusz Balawejder, Mariusz Kupc, kierownik zespołu: Jacek Borowski
● LKS Nadwiślanin (Sekcja Trójboju Siłowego): Michał Anuszek, Sebastian Kolasa, Nikola Śpica, Dawid Kuczkowski, Sandra Kolasa, Natalia Talarska, Grzegorz Dziadzio, trenerzy: Mirosław Tubaja i Mirosław Lewicki
● LKS Nadwiślanin (Sekcja jeździecka): Kacper Kołodziejczyk, Agata Madrak, Jacek Zagor, Tomasz Miśkiewicz, trener: Bartosz Kołodziejczyk
● LKS Nadwiślanin (Sekcja podnoszenia ciężarów): Artur Świderski, Raul Skała, Roman Sokół, Michał Kalinowski, Jędrzej Kłos, Michał Melkowski, Artur Szostek, Jerzy Stosik, Tomasz Kowalewski, Michał Szymczak, trenerzy: Mirosław Tubaja i Mirosław Lewicki
● Alicja Kosiek - założycielka Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Powiększenie"
● Waldemar Kosiński - fotograf współpracujący z Kwidzyńskim Centrum Kultury
● Dominika Liss - uczennica SP 4, aktywnie zaangażowana w działalność pracowni plastycznej przy KCK, w 2015 r. jej praca malarska została wyróżniona w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pn. "Pszczoła-Środowisko-Region" organizowanym przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu
● Julia Balsam - uczennica Gimnazjum nr 2, aktywnie zaangażowana w działalność pracowni plastycznej przy KCK, w 2015 r. jej praca malarska została wyróżniona w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pn. "Pszczoła-Środowisko-Region" organizowanym przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu
● Kwidzyński Klub Karate Shorin-Ryu: Jan Gawroński, Jakub Kędziora, Alicja Zieniewicz, trener: Dariusz Draspa oraz Zuzanna Jaremko, trenująca Malborskim Klubie Kyokushin Karate
● Kwidzyńskie Towarzystwo Sportowe Iron Man: Julia Goc, trener: Michał Siejakowski
● MTS Kwidzyn (piłka siatkowa dziewcząt) - zespół dziewcząt rocznik 2003 został finalistą Mistrzostw Polski w Minisiatkówce: Martyna Leszczyńska, Olga Szchmytowska, Natalia Jasińska, Katarzyna Kuc, trener: Zbigniew Kobus
● MTS Kwidzyn (piłka siatkowa dziewcząt) - zespół dziewcząt rocznik 2002 został finalistą Mistrzostw Polski w Minisiatkówce: Oliwia Aubriot, Amelia Rutkowska, Katarzyna Szmidt, Monika Serocka, Agata Dąbrowska, Zuzanna Walenczewska, trener: Marek Wodziński
● MTS Kwidzyn (piłka siatkowa dziewcząt) - zespół piłkarek piłki siatkowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie zdobył I miejsce w Finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt:
Katarzyna Dąbrowska, Aleksandra Gadzińska, Natalia Jasińska, Katarzyna Kuc, Martyna Leszczyńska, Marcelina Rębisz, Natalia Rożniata, Nina Sadura, Olga Szachmytowska, Aleksandra Szafranowicz, Milena Szarafińska, trener: Zbigniew Kobus
● MTS Kwidzyn (piłka ręczna chłopców) - zespół zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych: Wojciech Budziak, Jan Dembowski, Patryk Dembowski, Jakub Gimiński, Patryk Grzenkowicz, Miłosz Guse, Alan Guziewicz, Gustaw Jankowski, Przemysław Karasiewicz, Michał Klapka, Mikołaj Kobiela, Mateusz Kosmala, Bartosz Kupc, Daniel Makowski, Maciej Terzimann, Kacper Werra, Marcin Wysocki, Kamil Zwierzyński, trener: Patryk Rombel, Mateusz Hanis, działacze: Sławomir Ossowski, Adam Wysocki
● Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy (Sekcja biegi na orientację): Iga Müller, 2) Natalia Szuba, 3) Wiktor Müller, 4) Szymon Górski, 5) Natalia Deyna, 6) Natalia Pudlis, 7) Mateusz Soliwoda, 8) Kiryll Serzhanov, 9) Rafał Gąsior, trenerzy Tomasz Müller, Agata Porzycz i działacze sportowi: Mariusz Torchała, Maciej Gostkiewicz,
Müller Tomasz, Zbigniew Mądrzyński, Wojciech Serocki
● Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Powiśle w Kwidzynie: Beata Chrzanowska, Sylwia Jamrozek, Aneta Salińska, Anna Jasnoch - Rygielska, Mirosław Woźniak, Maciej Fedak, Tomasz Urbański, Ewa Rządkowska, Anna Lewandowska, Łukasz Rygielski, Rafał Rządkowski, dzieci i młodzież ZPiT Powiśle: Aleksandra Kilarska, Andżelika Witusińska, Ewelina Pudlis, Aleksandra Urbaniak, Julia Szutowicz, Patryk Paradowski, Dominik Narraway, Mieszko Wierciński, Michał Kwaśniak, instruktorki: Ewa Jamrozek i Alicja Kizińska
● MTS Kwidzyn (Sekcja modelarstwo lotnicze i kosmiczne): Piotr Kołakowski, Jakub Pokwicki, Jakub Szutowicz, Jakub Czernij, Dawid Czernij, Dawid Nowacki, Piotr Kołakowski, Wojciech Pawłowski, Michał Moos, Maciej Czajka, Sebastian Szulc, trenerzy: Sebastian Szulc, Stanisław Bera, Maciej Czajka
● MTS Kwidzyn (Piłka ręczna dziewcząt) - IV miejsce w Finale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych: Dominika Babicka, Marta Burnowska, Katarzyna Czarnik, Karolina Gajko, Karolina Grulkowska, Martyna Guziewicz, Wiktoria Heromińska, Patrycja Kłosińska, Milena Kozioł, Aleksandra Kreft, Joanna Król, Monika Reowicz, Zuzanna Rutkowska, Daria Somionka, Wicik Karolina, Paula Wróbel, trenerzy: Mariusz Kupc, Dariusz Koszyński, działacze: Mariusz Guziewicz
● MTS Kwidzyn (Sekcja szachowa): Paweł Fukowski, Radosław Wojtaszek,
● Paul Tychyj - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Kwidzynie, nagrodzony za sukcesy na polu muzycznym
● Piotr Krystoforski - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Kwidzynie, nagrodzony za sukcesy na polu muzycznym
● Amelia Przybylska - uczennica drugiej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w Kwidzynie, nagrodzona za sukcesy na polu muzycznym
● MTS Kwidzyn (Sekcja tenisa stołowego): Michał Małachowski, Patryk Kwiatkowski, Natalia Kawecka, Jakub Głuszkiewicz, Marta Trzaska, Sylwester Smela, Radosław Kopecki, Kacper Głuszkiewicz, Błażej Jędrzejewski, Oliwia Nakonieczna, trenerzy Dariusz Schaefer, Mariusz Schaefer, Zbigniew Tul
Kwidzyński Klub Tańca Towarzyskiego Progress: Monika Budyś i Mariusz Budyś, Alina Klimek i Wiktor Grunt, Malina Grunt i Mateusz Tarasiuk, Maja Gnutek i Jakub Żukowski oraz założyciele: Monika i Jarosław Gruntowie
● Pływacy Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego w Kwidzynie: Nikola Olszewska, Filip Czop, Michał Czop, Martina Kędziora, Olga Szachmytowska, Wojciech Janicki, trener: Artur Szachmytowski
● Nagrodzeni za dobre wyniki w VII Kwidzyńskim Biegu Papiernika: Magdalena Wolf, Michał Siejakowski
● MTS Kwidzyn (piłka ręczna dziewcząt) - zawodniczki z rocznika 2003 zajęły I miejsce w Ogólnopolskim Finale Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce: Agnieszka Bielawa, Milena Boryń, Weronika Dębek, Marta Górska, Anna Grzona, Zuzanna Kowalska, Maja Kruk, Marta Lewalska, Oliwia Makos, Laura Milewska, Patrycja Nowak, Natalia Otlewska, Marta Stanek, Oliwia Szostak, Martyna Tadajewska, Milena Wituska, Oliwia Zimnicka, trenerzy:
Łukasz Jaszczyński, Karolina Wilczewska, działacz: Sławomir Boryń
● MTS Kwidzyn (piłka ręczna chłopców) - drugi zespół juniorów młodszych został finalistą Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych: Adrian Dymik, Mateusz Filbrandt, Mariusz Kisielewski, Nikodem Kutyła, Łęgowski Łukasz, Kacper Miklewicz, Dariusz Muracki, Kacper Obuchowski, Bartosz Preuss, Paweł Rutkowski, Paweł Sztyrbicki, trener: Mieczysław Rutkowski, działacz sportowy: Grzegorz Kutyła
● Kwidzyński Klub Motorowy: Dominik Czeszejko-Sochacki, Sylwester Jędrzejczyk, Dawid Mordasiewicz, Paweł Czeszejko-Sochacki, Roman Ulenberg, Kamil Kozłowski, Jeremiasz Mandecki, Marcin Dumana, działacz sportowy: Witold Liziński
● MTS Kwidzyn (piłka ręczna chłopców) - finaliści Mistrzostw Polski Juniorów: Marcel Bonczkowski, Dominik Boryń, Jakub Borzyszkowski, Nikolas Dąbrowski, Miłosz Guse, Patryk Grzenkowicz, Alan Guziewicz, Karol Jaworski, Kaszuba Aleks, Arkadiusz Kiwak, Dawid Kozdęba, Filip Kwiatkowski, Michał Łubiński, Jakub Paczkowski, Jan Piekarski, Damian Przysowa, Patryk Różacki, Łukasz Rudnicki, Paweł Rynk, Paweł Saraczyn, Tomasz Sikorowski, Kamil Skoroch, Beniamin Werra, Waldemar Zadrożny, Jakub Żurawski, trenerzy: Maciej Mroczkowski, Roman Makul, działacz sportowy: Dariusz Różacki
Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?