Kolejna wygrana Supry Kwidzyn. Tym razem kwidzynianie zmierzyli się z drużyną ze Starego Pola. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Supry

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Supra Kwidzyn w zwycięskim meczu z Błękitnymi Stare Pole. To kolejna wygrana kwidzyńskiej drużyny. Supra Kwidzyn
Drużyna Supry Kwidzyn zmierzyła się z zespołem Błękitnych Stare Pole na stadionie w Korzeniewie. Dla kwidzynian był to kolejny mecz w walce o awans, dla gości ze Starego Pola szansa na punkty pozwalające na utrzymanie w lidze.

Kolejna pewna wygrana Supry Kwidzyn

W niedzielę, 7 maja, w Korzeniewie, drużyna Supry Kwidzyn zmierzyła się z zawodnikami ze Starego Pola. Po przebiegu pierwszej połowy spotkania można było mieć wątpliwości, czy obydwa zespoły dzieli aż 9 miejsc w ligowej tabeli. Drużyna Błękitnych nie oddawała pola gry rywalom, często spychając przeciwników do obrony i tworząc sytuacje bramkowe.

Drużyna Supry nie pozostawała dłużna i wyprowadzała swoje ataki, zdobywając najczęściej przewagę na bokach boiska. Tak też wpadła pierwsza bramka w spotkaniu. W trzynastej minucie boczny obrońca Sebastian Gwóźdź wygrał pojedynek z dwoma przeciwnikami w bocznym sektorze boiska, podprowadził piłkę w pole karne i celnym podaniem wzdłuż pola karnego pozwolił Mateuszowi Górce umieścić piłkę w bramce.

Na kolejne bramki przyszło czekać do drugiej połowy. Początek zdecydowanie agresywniej rozpoczęli gospodarze. Rezultaty takiej gry można było zobaczyć już po pięciu minutach. Piłkę na szesnastym metrze od bramki otrzymał Mateusz Górka i bez zastanowienia posłał piłkę w lewy górny róg bramki zdobywając piękną bramkę. Już cztery minuty później, w 54 minucie fatalny błąd popełnił obrońca Błękitnych.

Nieatakowany przez rywala zagrał piłkę do własnego bramkarza z pół obrotu nie kontrolując, gdzie znajduje się jego kolega z drużyny. W rezultacie piłka zmierzała do bramki, a bramkarz, mimo pogoni za piłką, nie był w stanie zmienić jej kierunku. Tak niefortunna sytuacja podcięła skrzydła gościom. Zawodnicy Supry kontrolowali przebieg spotkania, często oddając pole gry, ale ostatecznie nie dopuszczali przeciwników do możliwości oddania strzału na własną bramkę.

Supra Kwidzyn vs Błękitni Stare Pole 3:0

Bramki: 13’ 50’ Mateusz Górka, 54’ Mateusz Grędzicki (b. samobójcza)

Supra Kwidzyn pozostaje na III miejscu ze stratą 3 punktów do I miejsca, mając jeden mecz rozegrany mniej. Błękitni Stare Pole spadło na XIII miejsce wciąż zachowując 13 punktową przewagę nad XIV Wisłą Korzeniewo.

Kolejny mecz Supry Kwidzyn w ramach 29. kolejki odbędzie się 13 maja na wyjeździe z zespołem Tęcza Brusy. Ekipa z Brus zajmuje XI pozycję z 37 punktami na koncie. Zespół z Kwidzyna, chcąc walczyć o awans, nie może sobie pozwolić na stratę punktów.