Nagrody i wyróżnienia Starosty Lęborskiego zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Lęborskiego Nr. XL/333/2014 z dnia 29 lipca 2014 roku w sprawie przyznawania wyróżnień i nagród Starosty Lęborskiego za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym krajowym i międzynarodowym.
Nagrody i wyróżnienia Starosty Lęborskiego Pani Alicji Zajączkowskiej otrzymali:
ZAWODNIK CHOJNICKIEGO KLUBU ŻEGLARSKIEGO
1. Oskar Adamiak - Żeglarstwo
- Mistrzostwa Polski klas olimpijskich (05 – 08.09.2019 r. Gdańsk) – II miejsce.
ZAWODNICZKA JEŹDZIECKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „SENNY”
1. Marta Bednarz – Jeździectwo
- Mistrzostwa Polski Północnej (17 – 18.07.2019 r. Solec Kujawski) – III miejsce.
ZAWODNICZKI UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „START” LĘBORK
1. Karolina Karpik - Boccia
- Mistrzostwa Polski w Bocci (15 – 16.11.2019 r. Kraków) – I miejsce.
2. Magdalena Szymańska - Pływanie
- Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w pływaniu (26 – 28.04.2019 r. Kraków) – II miejsce.
3. Oliwia Jackowska - Pływanie
- Mistrzostwa Polski Sprawni Razem w pływaniu (26 – 28.04.2019 r. Kraków) – II miejsce.
TRENER UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „EKOLUDEK” SZCZENURZE
1. Witold Krużycki - Lekkoatletyka
ZAWODNIK UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „EKOLUDEK” SZCZENURZE
1. Mateusz Buśko - Lekkoatletyka
- Finał Krajowych Czwartków Lekkoatletycznych Ogólnopolskich (16.06.2019 r. Łódź) – III miejsce.
TRENER LĘBORSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „POGOŃ”
1. Wojciech Potrykus – Tenis stołowy
ZAWODNIK LĘBORSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „POGOŃ”
1. Marek Prądzinski – Tenis stołowy
- Awans do rozgrywek Superligi w sezonie 2019/2020.
TRENER KLUBU KARATE SHOTOKAN W LĘBORKU
1. Piotr Pobłocki – Karate WKF
ZAWODNICY KLUB KARATE SHOTOKAN W LĘBORKU
2. Natasza Olkowska – Karate WKF
- Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF (20 – 21.09.2019 r. Środa Wielkopolska)
I miejsce.
1. Aleksandra Klimik – Karate WKF
- Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF (20 – 21.09.2019 r. Środa Wielkopolska) – II miejsce.
2. Filip Maszota- Karate WKF
- X Edycja – Ligowe Zawody Karate o Puchar Wójta Gminy Wejherowo (19.10.2019 r. Gowino) – I miejsce.
3. Dagmara Linsztedt – Karate WKF
- International Wrocław Open karate Adidas Cup (01.11.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
4. Weronika Reclaf – Karate WKF
- International Wrocław Open karate Adidas Cup (01.11.2019 r. Wrocław) – II miejsce.
5. Nina Wójtowicz – Karate WKF
- VIII Ogólnopolski Turniej Karate WKF YAMABUSHI CUP 2019 (28.09.2019 r. Świecie) – I miejsce
6. Szymon Sołtys – Karate WKF
- Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce
7. Hanna Rutecka – Karate WKF
- VIII Ogólnopolski Turniej Karate WKF YAMABUSHI CUP 2019 (28.09.2019 r. Świecie) – I miejsce
8. Piotr Szczegielniak – Karate WKF
- Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce
9. Kornel Łazorczyk
- Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
10. Agnieszka Gumienna – Karate WKF
- X Edycja – Ligowe Zawody Karate o Puchar Wójta Gminy Wejherowo (19.10.2019 r. Gowino) – I miejsce
11. Konrad Gumienny – Karate WKF
- Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce
12. Aleksandra Janczak – Karate WKF
- Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
13. Joanna Drzeżdżon – Karate WKF
- Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
14. Igor Zagożdżan – Karate WKF
- Karate WKF „Ronin Copernicus Cup” ( 09.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
15. Paweł Bielka – Karate WKF
- VIII Ogólnopolski Turniej Karate WKF YAMABUSHI CUP 2019 (28.09.2019 r. Świecie) – I miejsce
TRENER KLUBU STRZELECKIEGO LOK LIDER – AMICUS LĘBORK
1. Robert Biczkowski – Strzelectwo
ZAWODNICY KLUBU STRZELECKIEGO LOK „LIDER – AMICUS” LĘBORK
1. Jakub Kozłowski - Strzelectwo
- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (14.06.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
2. Paula Wrońska - Strzelectwo
- Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (01 - 04.08.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
3. Julia Okuniewska - Strzelectwo
- Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (01 - 04.08.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
4. Magdalena Pełka - Strzelectwo
- Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn (01 - 04.08.2019 r. Wrocław) – I miejsce.
5. Maria Baranowski – Strzelectwo
- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (21.09.2019 r. Ustka) – I miejsce.
TRENER KLUBU KOLARSKIEGO LEW LĘBORK
1. Paweł Strzelecki - Kolarstwo
ZAWODNICY KLUBU KOLARSKIEGO LEW LĘBORK
1. Piotr Rzeszutek - Kolarstwo
- Mistrzostwa Polski w kolarstwie (12 – 13.01.2019 r. Strzelce Krajeńskie) – III miejsce.
2. Arkadiusz Petka - Kolarstwo
- Mistrzostwa Polski w kolarstwie (23.06.2019 r. Starachowice) – III miejsce.
3. Tomasz Rzeszutek – Kolarstwo
- Mistrzostwa Polski w kolarstwie (12 – 13.01.2019 r. Strzelce Krajeńskie) – XII miejsce.
4. Agnieszka Pieper – Kolarstwo
- Lang Team Maraton (11.05.2019 r. Kraków) – I miejsce.
TRENER UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „JEDYNKA” MEYN - SOLEX LĘBORK
1. Dariusz Gromulski - Pływanie
ZAWODNICZKA UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „JEDYNKA” MEYN - SOLEX LĘBORK
1. Weronika Klejna - Pływanie
- Mistrzostwa Polski Juniorów (6 – 8.12.2019 r. Ostrowiec Świętokrzyski) – I miejsce.
ZAWODNIK UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO „EKONOMIK – MARATOŃCZYK” LĘBORK
1. Piotr Pobłocki - Lekkoatletyka
- 8. World Masters Athletics Championships Indoor – lekkoatletyka bieg na 10 km i 50 km ( 24 – 30.03.2019 r. Toruń) – I miejsce.
ZAWODNICZKA AZS WARSZAWA
1. Weronika Hallmann - Pływanie
- Główne Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców (15 – 19.05.2019 r. Olsztyn) – I miejsce.
TRENER AGOGA GYM LĘBORK
1. Karol Kruzel - Kicboxing
ZAWODNIK AGOGA GYM LĘBORK
1. Krzysztof Kruzel - Kickboxing
- Mistrzostwa Świata K1 Global (29.11 – 01.12.2019 r. Włochy) – III miejsce.
ZAWODNICZKA BASKET TEAM LĘBORK
1. Katarzyna Nitecka - Koszykówka
- XV Mistrzostwa Świata FIMBA ( 25.07 – 04.08. 2019 r. Espoo - Finlandia) – II miejsce
TRENER STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI LĘBORK
1. Jarosław Pruski - Siatkówka
ZAWODNICY TRENER STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI LĘBORK
1. Wiktor Cybula - Siatkówka
- Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich – Nadzieje Olimpijskie (24-26.05.2019 Spała) – I miejsce.
2. Jakub Stencel - Siatkówka
- Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich – Nadzieje Olimpijskie (24-26.05.2019 Spała) – I miejsce.
Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2019
Kategoria nr 1 – Sportowiec młodzik
Statuetki otrzymali:
Mateusz Buśko - Uczniowski Klub Sportowy,,Ekoludek” Szczenurze
Damian Abczyński-Uczniowski Klub Sportowy ,,Start” Lębork
Dyplomy otrzymali:
Jakub Wojnicz-Fighter Lębork
Igor Zagożdżan-Klub Karate Shotokan w Lęborku
Filip Maszota- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Szymon Sołtys- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Bartosz Sołtys- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Kornel Łazorczyk- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Piotr Szczegielniak- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Paweł Bielka- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Piotr Krefft –Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”
Kategoria nr 2 – Sportowiec młodziczka
Statuetki otrzymały:
Weronika Klejna-Uczniowski Klub Sportowy ,,jedynka” MEYN-Solex Lębork
Oliwia Jackowska-Uczniowski Klub Sportowy ,,Start” Lębork
Dyplomy otrzymały:
Dagmara Linsztedt- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Joanna Drzeżdżon- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Nina Wójtowicz- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Aleksandra Janczak- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Hanna Rutecka- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Weronika Reclaf- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Kategoria nr 3 - Sportowiec junior
Statuetkę otrzymał:
Jakub Kozłowski-Klub Strzelecki LOK ,,Lider - Amicus”
Wyróżnienie otrzymał:
Arkadiusz Okrój - Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”
Dyplom otrzymał:
Igor Zagożdżan - Klub Karate Shotokan w Lęborku
Kategoria nr 4 - Sportowiec juniorka
Statuetki otrzymały:
Aleksandra Klimik-Klub Karate Shotokan w Lęborku
Magdalena Szymańska-Uczniowski Klub Sportowy ,,Start” Lębork
Maria Baranowski-Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Dyplomy otrzymały:
Wiktoria Naczk-Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
Oliwia Gołąbowicz- Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
Marta Bednarz- Jeździecki Klub Sportowy ,,Senny”
Kategoria nr 5 - Sportowiec senior
Statuetkę otrzymała:
Natasza Olkowska- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Wyróżnienie otrzymał:
Bartosz Janczak- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Dyplomy otrzymali:
Magdalena Pełka- Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Julia Okuniewska- Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Paula Wrońska- Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Magdalena Maszota- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Katarzyna Pobłocka-Głogowska- Uczniowski Klub Sportowy ,,Ekonomik-Maratończyk”
Piotr Pobłocki- Uczniowski Klub Sportowy ,, Ekonomik-Maratończyk”
Leonard Naczk- Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
Tadeusz Zblewski- Lęborski Klub Biegacza im. ,,Braci Petk”
Kategoria nr 6 – Drużyna, zespół roku – młodzik
Wyróżnienia otrzymały:
Klub Karate Shotokan w Lęborku: Joanna Drzeżdżon, Dagmara Linsztedt, Hanna Rutecka
Klub Karate Shotokan w Lęborku: Szymon Sołtys, Filip Maszota, Kornel Łazorczyk
Klub Karate Shotokan w Lęborku: Kornel Łazorczyk, Bartosz Sołtys, Adrian Jaskółka
Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń” – Junior C1 SKO 2019/2020
Kategoria nr 7 - Drużyna, zespół roku – junior
Wyróżnienie otrzymał:
Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”- Junior B1
Kategoria 8 Drużyna, zespół roku – senior
Statuetki otrzymały:
Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”- Paula Wrońska, Julia Okuniewska, Magdalena Pełka
Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” - Poltarex ,,Pogoń” Lębork: Marek Prądzinski, Adam Dosz, Bogusław Koszyk, Tomasz Sposób
Dyplomy otrzymały:
Uczniowski Klub Sportowy ,,Ekonomik – Maratończyk”: Kaja Pobłocka, Kamila Pobłocka - Dobrowolska, Piotr Pobłocki
Lęborski Klub Biegacza im. ,, Braci Petk” : Tadeusz Zblewski, Łukasz Muszak, Radosław Stankiewicz, Klaudia Brzózka, Tomasz Gniba, Łukasz Wirkus
Kategoria nr 9 - Sportowe Odkrycie roku
Statuetki otrzymali:
Weronika Klejna- Uczniowski Klub Sportowy ,,jedynka” MEYN-Solex Lębork
Wiktor Cybula- Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
Dyplomy otrzymali:
Igor Zagożdżan- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Martyna Lodzińska- Uczniowski Klub Sportowy,,Ekoludek” Szczenurze
Wiktor Miotk- Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”
Robert Czerniak- Uczniowski Klub Sportowy ,, Ekonomik-Maratończyk”
Kategoria nr 10 - Trener
Statuetkę otrzymali:
Robert Biczkowski - Klub Strzelecki LOK ,,Lider-Amicus”
Dariusz Gromulski - Uczniowski Klub Sportowy ,,jedynka” MEYN-Solex Lębork
Piotr Pobłocki- Klub Karate Shotokan w Lęborku
Dyplom otrzymał:
Piotr Pobłocki – Uczniowski Klub Sportowy „Ekonomik – Maratończyk”
Kategoria nr 11 – Trener Gier Zespołowych
Statuetkę otrzymali:
Jarosław Pruski – Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork
Wojciech Potrykus- Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” - Poltarex Pogoń Lębork
Dyplom otrzymał:
Wojciech Musuła - Lęborski Klub Sportowy ,,Pogoń”
Kategoria nr 12
Działacz Ostatniego Ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego Statuetki w Plebiscycie Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 2019 w kategorii działacz ostatniego ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego decyzją Powiatowej Rady Sportu w Lęborku otrzymują:
Mariusz Tkaczyk, Joanna Bieniek, Witold Krużucki, Waldemar Juszczak, Dariusz Górny, Janusz Szymankiewicz.
Kategoria nr 13 – Sportowe wydarzenie roku
1. ENERGA Cyklo CUP Lębork 2019
2. Międzynarodowa Gala K1 – MMA – BOKS z okazji 100 lecia Niepodległości
3. Baltic CUP 2019 Międzynarodowe Zawody w strzelaniach pneumatycznych
4. XXXVII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o ,, Puchar Leśny ” pamięci Tomasza Hopfera
5. XXI Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Łeba 2019
6. Mistrzostwa Polski Oldbojów i Oldbojek Łeba 2019
7. VI Grand Prix International Karate WKF
8. XIX Bieg Uliczny św. Jakuba
Kategoria nr 14 – Sponsor roku
1. Marcin Bańka – Kaufland Wejherowo
2. PPU Robex Sp.z.o.o -Evert Vervelde
3. Meblert – Robert Gaffka
4. Nadleśniczy Liziński Krzysztof – Nadleśnictwo Cewice
5. Nadleśniczy Jan Dominiecki – Nadleśnictwo Lębork
6. Dariusz Karaś- Meyn Polska SP.z.o.o.
7. Nagórski Mirosław – Usługi leśne Mirosław Nagórski
8. Tadeusz Pobrucki – Zakład Usług Leśnych
9. Jacek Wawrzyniak
10. Zdrowotel Łeba – Wojciech Pietruszewski
11. Spółdzielcza Grupa Bankowa – Bank Spółdzielczy Łeba
12. Poltarex – Marek Kubiak
13. Ranczo Marcinkowo Szczenurze
14. KTJ – Kolor Konrad Jakubowski
15. KNK s.c. Krzysztof Krawczyk, Grażyna Krawczyk
Nagroda Burmistrzów i Wójtów Powiatu Lęborskiego dla trenerów i zawodników, którzy w 2019 roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe.
1. Nagrodę Burmistrza Miasta Lęborka Pana Witolda Namyślaka otrzymały: Paula Wrońska, Julia Okuniewska, Magdalena Pełka - Klub Strzelecki LOK Lider Amicus Lębork
2. Nagrodę Burmistrza Miasta Łeby Pana Andrzeja Strzechmińskiego otrzymał Szymon Sołtys – Klub Karate Shotokan w Lęborku
3. Nagrodę Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Pana Ryszarda Wittke otrzymał
Maciej Bieniasz – Krzywiec.
4. Nagrodę Wójta Gminy Wicko Pana Dariusza Waleśkiewicza otrzymał Krzysztof Kruzel – Agoga GYM
5. Nagrodę Wójta Gminy Cewice Pana Jerzego Bańki otrzymała Natasza Olkowska – Klub Karate Shotokan w Lęborku.
W części artystycznej wystąpił zespół w składzie:
Ania Erni – vokal
Małgorzata Krawczyk –vokal
Oliwia Stromska – vokal
Janek Wróblewski – perkusja
Tomasz Spoczyński – pianino cyfrowe
Stanisław Jank – gitara
Sylwester Kustusz – bas
Wokalistów przygotowała Oliwia Stromska, instrumentalistów Sylwester Kustusz
Zespół z Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentował 3 piosenki z repertuaru Steve Wondera oraz instrumentalny utwór grupy KOMBI będący kiedyś muzycznym tłem dla zwiastuna programu 5-10-15.
W drugiej odsłonie wystąpił Zespół Taneczny LUZ. Tancerki zaprezentowały hip-hop New Style, pokazując techniki taneczne, takie jak jazz, house, popping, funky.
Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?