Delta Miłoradz-Rodło Zielińscy Kwidzyn 1:3 (0:0). Trzy punkty po efektownych golach

Piłkarze Rodła Zielińscy Kwidzyn udanie zainaugurowali rundę wiosenną V ligi. W Miłoradzu, zespół Grzegorza Obiały pokonał Deltę 3:1 (0:0). Bramki dla kwidzynian zdobyli Mateusz Górka, Adam Reise i Robert Felski. W następnej kolejce Rodło podejmie Chojniczankę II Chojnice.

W pierwszej połowie Rodło nie mogło złamać defensywy gospodarzy, ale sztuka ta udała im się krótko po przerwie. W 49 min. po strzale Adam Reisego bramkarz Delty odbił jeszcze piłkę, ale przy dobitce Mateusza Górki był już bezradny. A już po 9 minutach po raz kolejny wyciągał piłkę z siatki po fantastyczne strzale przewrotką, którym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Reise.

Pięć minut później gospodarze odzyskali nadzieję, gdy po sporym zamieszaniu w polu karnym Rodła, Mateuszowi Pogorzelskiemu udało się pokonać Mateusza Wiśniewskiego. Odpowiedź kwidzynian była jednak szybka - po składnej akcji z udziałem m.in. Piotra Myścicha, Nikodema Szalkowskiego, do bramki Delty, z około 16 metrów, idealnie przymierzył Robert Felski.

Delta Miłoradz - Rodło Zielińscy Kwidzyn 1:3 (0:0)
Bramki: Mateusz Pogorzelski (64) - Mateusz Górka (49), Adam Reise (58), Robert Felski (69)
Rodło: Wiśniewski - Kalinowski, Szpakowski (87 Baprawski), Pokwicki (63 Myścich), Dreszler - Gretkowski (90 Szaflik), Temitayo, Felski, Szalkowski (79 Torłop) - Reise, Górka