Zwycięstwo MTS Kwidzyn, znakomity mecz Mileny! [ZDJĘCIA]

Szczypiornistki MTS Kwidzyn zanotowały drugie zwycięstwo w I lidze. W minioną sobotę podopieczne Roberta Majdzińskiego pokonały KS AP Poznań 36:30 (18:12). Bohaterką spotkania była 17-letnia Milena Kaczmarek, która zdobyła 13 goli. Po trzech kolejkach kwidzynianki zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy A I ligi.

Kibice MTS przyzwyczaili się już, że zaraz po tym jak z rodzinnego gniazda wyfruwają kolejne zdolne roczniki wychowanek, to ich miejsce zaraz zajmują kolejne dziewczęta. Może mniej doświadczone, ale równie zdolne. Ten sezon w pełni to potwierdza, bo po odejściu Malwiny Hartman, Darii Szynkaruk czy Alicji Pękali pojawiły się takie zawodniczki jak Ola Kreft czy Milena Kaczmarek, które mimo młodego wieku także radzą sobie na I-ligowych parkietach.

Sobotnie spotkanie było wyrównane przez pierwszy kwadrans. W tym okresie kwidzynianki nie potrafiły odskoczyć na więcej niż 1-2 bramki, ale w końcówce pierwszej połowy ich dominacja zaczęła być wyraźniejsza. W 22 min. było już 13:9, a na przerwę MTS schodził z prowadzeniem 18:12.

Początek drugiej połowy w wykonaniu kwidzynianek był równie znakomity. W 34 min. po golu niesamowitej tego dnia Mileny Kaczmarek MTS prowadził już 23:13 i wydawało się, że jest już po meczu. Okazało się jednak, że po kilku zmianach w składzie sprawnie działający mechanizm się zaciął i przewaga kwidzynianek zaczęła topnieć. Przez następnych 10 minut MTS zdobył tylko jednego gola, a rywalki aż 7 i zrobiło się 26:22. Co gorsza poznanianki wyczuły swoją szansę i kontynuowały pościg. Na 6 minut przed końcem zbliżyły się nawet na dwa gole, ale sama końcówka należała już do MTS oraz Mileny Kaczmarek, która w ciągu trzech ostatnich minut zdobyła swoje gole nr 11, 12 i 13.

MTS Kwidzyn – KS AP Poznań 36:30 (18:12)
MTS: Bielak, Kłos – Kaczmarek 13, Kowalska 6, Wąsik 4, Zawalich 4, Guziewicz 3, Kreft 3, Wicik 2, Król 1, Czarnik, Kucharska, Reowicz, Somionka, Tołkaczewska, Wartecka. Kary: 12 min.
KS AP: Przebierała, Piskała – Ślęzak 8, Matysek 7, Sowa 6, Kaniecka 5, Chełmniak 1, Ławniczak 1, Siemko 1, Szajek 1, Janiak, Karasiewicz, Maziarz. Kary: 8 min.