W jury konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie zasiedli: Ryszard Rabeszko (wieloletni prezes Głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych, rzeźbiarz), Helena Roszak (prezes Stowarzyszenia Miłośników Malarstwa „Kontrasty”), Alina Niszczak (wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kwidzynie), Małgorzata Majewska (nauczyciel plastyki w Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie),Anna Kaczmarek Okońska (nauczyciel w Szkole Przysposabiającej do Pracy, instruktor ceramiki)
LAUREACI KONKURSU
KATEGORIA 6-10 LAT
RYSUNEK
I – Wiktoria Stromecka (ZS Sadlinki)
II – Klaudia Budzińska (SP 52 Gdańsk)i Magdalena Ostrowska (ZSP Publicznych 3 Kościerzyna)
III – Nikola Rewińska (SP 2 Kwidzyn)
Wyróżnienia: Zofia Maria Głowala (SP 5 Kwidzyn), Wiktoria Rosani (SP 2 Starogard Gd.), Nikola Szubzda (ZSP 3 Kościerzyna), Maja Serocka (ZS Sadlinki), Natalia Hasa (ZS 2 Pelplin), Zofia Żebrowska (ZS 2 Pelplin), Oliwia Wichowska (ZS Sadlinki), Julian Gurski (ZSP 3 Kościerzyna).
MALARSTWO
I – Maciej Schaefer (SP Otłowiec)
II – Zuzanna Barczewska (SP 52 Gdańsk)
III – Oliwia Hendrych (ORW Szklana) i Nikola Szatkowska (ZS 2 Pelplin)
Wyróżnienia: Karolina Hinz (Społeczna SP 1 Wejherowo), Dominika Sabiszewska (ZS Gardeja)
TECHNIKI ŁĄCZONE
I – Jakub Klasa (ZSP 3 Kościerzyna)
II – Karolina Pulkowska (ZS Sadlinki)
III – Mariusz Formela (SP Barłomino) i Anna Kostuch (ORW Szklana)
Wyróżnienia: Daria Szandrach (SP Jastarnia), Zuzanna Sobieska (SP 2 Kwidzyn), Oliwia Preuss (SP 52 Gdańsk), Roksana Święcicka (SP 65 Gdańsk), Kinga Kaczmarek (ORW Szklana).
HAFT
I – Zuzanna Jopek (ZS LEŚNICE)
GRAND PRIX
Wiktoria Sałata (Społeczna Językowa SP Lębork)
KATEGORIA 11-14 LAT
RYSUNEK
I – Mikołaj Janowski (Gimnazjum 25 Gdańsk)
II – Magdalena Majewska (ZSP 3 Kościerzyna)
III– Kamila Szuta (ORW Szklana)
Wyróżnienia: Emilia Bakierska (SP Korzeniewo), Jarosław Aleksandrowicz (SOSW Damnica), Adriran Radwański (SOSW Kołoząb), Tymoteusz Radomiński (SP 5 Kwidzyn), Tomasz Brodziuk (ORW Szklana).
MALARSTWO
I – Wiktoria Rudnicka (ZS Gardeja)
II – Kamila Czarnik (ZS Gardeja) i Zuzanna Kozłowska (SP Otłowiec)
III – Ewelina Stypczyńska (ZSS Kwidzyn) i Ewa Marchlewicz (ZSS Kwidzyn)
Wyróżnienia: Seweryn Hopa (Niepubliczna SP Popowo) i Wiktoria Rudnicka (Zs Gardeja)
TECHNIKI ŁĄCZONE
I – Dominik Hinc (ORW Szklana)
II – Jakub Korczak (SP Korzeniewo)
III – Angelika Wiśniewska (SP 52 Gdańsk)
Wyróżnienia: Damian Świetlicki (ZSS Kwidzyn), Andżelika Witusińska (Gimnazjum nr 2 Kwidzyn), Oliwia Trębińska (Gimnazjum nr 3 Kwidzyn), Marta Majewska, Klaudia Duzowska, Martyna Goliwąs, Magdalena Okrój, Marta Łukowicz, Natalia Lipska, Aleksandra Cygert (wszyscy ZSP 3 Kościerzyna)
HAFT
I - Kinga Stolc (ORW Szklana)
II – Dominik Maszota (SP Lębork)
III – Dominika Stępień (ZS Leśnice)
DREWNO
I – Alicja Kieruj (ORW Szklana)
TKACTWO
Wyróżnienie: Sara Stencel (SOSW Lębork)
CERAMIKA
I – Kordian Zalewski (ZSP 2 Kościerzyna)
KATEGORIA 15-18 LAT
RYSUNEK
I – Rafał Laskowski (SOSW Pelplin)
II – Klaudia Mejer (Gimnazjum nr 3 Kwidzyn)
III – Kamil Zgubieński i Dorota Artwich (SOSW Pelplin)
Wyróżnienia: Andżelika Graczyk (SOSW Damnica)
MALARSTWO
I – Maja Sosnowska (Gimnazjum nr 3 Kwidzyn) i Sebastian Marszałkowski (Gimnazjum Kosakowo)
II – Edyta Błachuta (ZSS Kwidzyn) i Justyna Majer (ZS Chojnice)
III – Teresa Salamon (Gimnazjum nr 2 Kwidzyn) i Paulina Szmidt (SOSW Lębork)
Wyróżnienia: Patrycja Kępczyk (ZS Damno), Aleksandra Cylc, Mateusz Jagelski (oboje ZSS Kwidzyn), Julia Skrajda, Sabina Ściążko (obie Gimnazjum nr 2 Kwidzyn)
TECHNIKI ŁĄCZONE
I – Karolina Jaworska (Gimnazjum nr 2 Kwidzyn)
II – Natalia Pięta (ZS Sopot) i Małgorzata Żurawska (Gimnazjum nr 2 Kwidzyn)
III – Monika Ciepłuch i Chantalle Komorowska (obie Gimnazjum nr 3 Kwidzyn)
Wyróżnienia: Rafał Rybicki (ZSS Kwidzyn), Agata Nowicka, Mateusz Chojnicki, Aleksandra Pawluch, Weronika Szczęsna (wszyscy Gimnazjum nr 3 Kwidzyn), Zuzanna Frankowska (ORW Szklana), Magdalena Łęgowska (Gimnazjum Ryjewo)
HAFT
I - Aleksandra Jopek (ZS Leśnice)
II – Urszula Wasilewska (Gimnazjum nr 1 Malbork)
III– Damian Stępień (ZS Leśnice)
Wyróżnienia: Dorota Jaszdejewska (ZS Chojnice), Żaneta Kaniuk, Kaja Kotyńska – (obie SOSW Barcice)
TKACTWO
Dawid Brzeski (ORW Szklana)
CERAMIKA
I – Karolina Pender (SOSW Damnica)
DREWNO
I – Przemysław Kumór (SOSW Uśnice)
II – Sebastian Mateusiak (SOSW Uśnice)
Wyróżnienia: Rafał Rybicki, Patryk Mikołajewski, Patryk Pawlak, Piotr Jendrzejewski, Edyta Błachuta (wszyscy ZSS Kwidzyn)
KATEGORIA 19-23 LATA
RYSUNEK
I – Marcin Kowalski (SOSW Uśnice)
II – Roksana Szafrańska (SOSW Kołoząb)
III – Amanda Naruszewicz (SOSW Nowy Dwór Gd.)
Malarstwo
I – Magdalena Bukowska (SOSW Nowy Dwór Gd.)
II – Michał Kucharski (SOSW Lębork)
III – Mateusz Jarosz (ZSS Kwidzyn)
Wyróżnienia: Patryk Rogowski (ZSS Kwidzyn), Tomasz Sanecki (Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego Wejherowo), Magdalena Frej (SOSW Damnica), Aleksandra Kuich (PZKS Wejherowo)
TECHNIKI ŁĄCZONE
I – Weronika Dawidowska (PZKS Wejherowo)
II– Wioletta Lazarewicz (PZKS Wejherowo)
III – Andrzej Wielg (SOSW Uśnice)
Haft
I – Weronika Matyja (ZS Chojnice)
Drewno
I – Marcin Kowalski (SOSW Uśnice)
II – Paweł Dąbrowski (SOSW Uśnice)
III – Darek Pawluszkiewicz (PZKS Wejherowo)
Ceramika
Wyróżnienie: Patryk Rogowski (ZSS Kwidzyn)
Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?