Wybrzeże Gdańsk-MMTS Kwidzyn 28:30 (10:16). Derby po raz drugi w tym sezonie dla MMTS!

Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn bez większych problemów udowodnili, że są najmocniejsi na Pomorzu. W derbowym meczu z Wybrzeżem szybko zyskali kilku bramkową przewagę, którą udało im się dowieźć do końca. Ostatecznie MMTS wygrał (16:10)

Wydawało się, że lepsze otwarcie mieli gospodarze, którzy w 10 min., po trzech golach z rzędu, prowadzili 5:2. Odpowiedź MMTS była jednak piorunująca. Paweł Kiepulski przez następnych 13 minut nie dał się pokonać ani razu, a jego koledzy zdobyli w tym czasie 10 goli i zrobiło się 5:12. Co ważne kwidzynianie trafiali do bramki Wybrzeża na różne sposoby: z drugiej linii, ze skrzydeł, z kontry. Do wyboru, do koloru. Gdańszczanie ocknęli się wreszcie pod koniec pierwszej połowy, ale MMTS zdążył ugrać pokaźną zaliczkę.

W drugiej połowie kwidzynianie kontrolowali wydarzenia na boisku, choć w miarę upływu czasu ich przewaga nieco stopniała. Skończyło się dwubramkowym zwycięstwem, ale tym razem MMTS uniknął jednak nerwowej końcówki, co ważne, bo w takich okolicznościach przegrywał już m.in. mecze z Azotami (CZYTAJ TUTAJ) i Zagłębiem