Wybory samorządowe 2018 w powiecie kwidzyńskim. Godzik starostą, Śnieg przewodniczącym, obradowała nowa Rada Powiatu [ZDJĘCIA]

Jerzy Godzik starostą, Wiesław Wosiak wicestarostą, a Jerzy Śnieg przewodniczącym Rady Powiatu Kwidzyńskiego. W zarządzie powiatu zasiedli jeszcze Danuta Woronowicz oraz Tomasz Pisarek.
 fot. Arkadiusz Kosiński/"Dziennik Bałtycki"

Pierwszymi akcentami inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego było odebranie przez radnych zaświadczeń o wyborze, a także ich ślubowanie. Następnie wybrano przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego oraz dwóch jego zastępców. Łańcuch nadal dzierżył będzie Jerzy Śnieg (SLD), a w prowadzeniu obrad wspierać go będą Andrzej Zwolak (PKO) i Tomasz Frejnagiel (PKO). Radni PiS zgłaszali na to stanowisko Andrzeja Słowińskiego, ale w obu głosowaniach, jego kandydatura nie zyskała wystarczającego poparcia. Zawiązały się także kluby radnych: Powiślańska Koalicja Obywateli, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Po wyborze prezydium rady, pod obrady poddano wniosek o rozszerzenie porządku o punkty dotyczące wyboru zarządu powiatu, czyli starosty, wicestarosty oraz członków zarządu. Przeciwko zmianie programu sesji, stanowczo zaprotestowała opozycja.

- Zaskakujecie nas Państwo zmianą porządku obrad, pozbawiacie szansy przygotowania się do tej części sesji Rady Powiatu. Trakcujecie nas Państwo jakbyśmy nie istnieli. To bardzo zły sygnał, widzę, że nic się tutaj nie zmieniło. Jakakolwiek zmiana, zwłaszcza dobra zmiana, ominęła powiat kwidzyński, czego bardzo żałuję. My w takim formalnym przedstawieniu, udziału nie weźmiemy - mówił Mirosław Górski (PiS).

Zgodnie z oświadczeniem, radni PiS nie brali udziału w głosowaniu nad wyborem zarządu powiatu.

Ostatecznie, po głosowaniu, starostą ponownie został Jerzy Godzik. Na jego zastępcę wybrano Wiesława Wosiaka, dotychczas zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie, a wcześniej także wieloletni radny miejski. W zarządzie powiatu ponownie znalazła się Danuta Woronowicz oraz - debiutujący w samorządzie - Tomasz Pisarek, dotychczas związany z kwidzyńską Powiślańską Komunikacją Samochodową. Zarówno wicestarosta jak i dwójka członków zarządu powiatu, to osoby, które utworzyły zarząd powiatu, nie zdobywając mandatu w wyborach samorządowych, bowiem ustawa o samorządzie powiatowym pozwala na takie rozwiązanie.

Termin kolejnej sesji wyznaczono na 26 listopada (poniedziałek) na godz. 15.30. Wtedy powołane zostaną komisje stałe Rady Powiatu Kwidzyńskiego. Wówczas poznamy także nowe nazwiska, które pojawią się w radzie. W miejsce Jerzego Godzika w radzie zasiądzie Stanisław Kozłowski, mandat najprawdodpobniej złoży także Piotr Widz, którego zastąpi Katarzyna Opacka. Nazwisko Widza pojawia się w kontekście stanowiska wiceburmistrza Kwidzyna.

Serwis specjalny poświęcony wyborom samorządowym w powiecie kwidzyńskim. Kliknij w zdjęcie poniżej i sprawdź najważniejsze informacje!

Image and video hosting by TinyPic

Arkadiusz Kosiński

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.11.2018, 07:30

Komunista cytuje Biblie. PiS ma moc w nawracaniu bolszewików i faszystów. Dobra zmiana czyni cuda z komuchani

22.11.2018, 01:19

liczba rzymska DCLXVI Boże błogosław.

21.11.2018, 18:45

Boże blogosław:
Dlatego proponuję by Polska przestała używać cyfr arabskich, czyli muzułmańskich, a przeszła na cyfry rzymskie. Wtedy do końca świata liczba 666 w Polsce się nie pojawi a Bóg łaskawy pobłogosławi człowieka Boże blogosław,i może on zmądrzeje:

21.11.2018, 16:25

Hitler jest dumny w grobie z TVNu co mu urodziny wyprawia za 5000euro ahahaha

21.11.2018, 14:58

Andrzej Rupieta
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Okręg numer 3, lista numer 10, miejsce na liście 2
49 lat, zam. Sadlinki

UZYSKAŁ(A) MANDAT 666
Biblijna odpowiedź

Zgodnie z ostatnią księgą biblijną liczba 666 to imię bestii z siedmioma głowami i dziesięcioma rogami, która wychodzi z morza (Objawienie 13:1, 17, 18). Bestia ta symbolizuje ogólnoświatowy system polityczny sprawujący władzę nad „każdym plemieniem i ludem, i językiem, i narodem” (Objawienie 13:7). Imię liczba 666 wskazuje, że system ten jest w oczach Boga rażąco wadliwy.

21.11.2018, 08:14

Bolszewia w Gazecie Wyborczej co Polaków i Polske opluwa to przykład środowiska Śniega z którego sie wywodzi. Ile Radek bierze za wpisy na liste mieszkań? 5000 czy więcej

20.11.2018, 22:00

Snieg bolszewik to wstyd:
Pan Śnieg w radzie powiatu ci przeszkadza, ale bolszewia , która rozwala Polskę i w swoich szeregach ma najwięcej komunistów to już nie przeszkadza? Wbij se do łba, że wśród wyborców Jerzy Śnieg cieszy się największym zaufaniem i dlatego słusznie został wybrany przewodniczącym! Jasne?

20.11.2018, 14:20

w ty dupolizie Snieg ma te swoje 2tys głosów od lat i nic sie nie zmienia.
Wstyd z czerwonym bolszewikiem w radzie powiatu.

20.11.2018, 14:17

A Grażyne Krzysztofiak kto wybrał? Czy mąż już wybrał w domu Grazie do swojego kumpla do koryta

20.11.2018, 13:48

Raz sierpem raz młotem: Czep się "naszych rodziców babć dziadków i kombatantów" Jerzy Śnieg miał najlepszy wynik do Rady powiatu.Możesz beczeć ile chcesz, ale PiS nie wygrał w Kwidzynie, dlatego morda w kubeł.
Radny M.Górski też powinien milczeć, bo przecież zrobiono to, co PiS robi permanentnie w Sejmie, Chyba, że przyjmiemy, że PiS może wszystko a reszta nic nie może.Przypomina mi się spotkanie posła Horały w Prabutach.Tamtejszy szef PiS spytał zupełnie poważnie posła dlaczego jeszcze PiS nie zdelegalizował PO.Tak!!!!!!!

20.11.2018, 13:40

Komuchy dogadały sie jak w Radzie Miasta z platfusami . Licząc tych którzy byli w pzpr to komuchy maja większośc we wszystkich radach. Lektorzy, byli członkowie pzpr tragedia, ile lat jeszcze beda u władzy?

20.11.2018, 12:46

Widz ma zostać wiceburmistrzem z PO Krzysztofiak jest z PO . I nikomu to nie przeszkadza ale PiS zawładnął cała Polskom to już faszyzm wg.TVN.

20.11.2018, 12:44

Na 100lat Niepodległości mamy komucha Śniega w radzie powiatu. To jest żałosne i wielka obraza dla naszych rodziców babć dziadków i kombatantów

20.11.2018, 12:23

Nowelizacja ustawy o samorządzie art. 20 ust.1b nakłada na samorządy obowiązek transmisji i nagrywania obrad Rady za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Sesja ma być wyrzucona i dostępna na BIP Urzędu. Jest obowiązek transmisji i odtwarzania na stronie internetowej Na naszej nie ma czy ja nie potrafię znaleźć?

20.11.2018, 11:56

sami swoi.

20.11.2018, 11:26

Wstyd ze Śnieg komuch sowiecki z PZPR jest przewodniczącym w

20.11.2018, 10:40

hejtujemy, hejtujemy, obrzydzamy co się do, a tu suweren ma swoje zdanie!

20.11.2018, 03:06

w Kwidzynie PRL wiecznie żywy (HWWD)