Wybory samorządowe 2018 w Kwidzynie. Marek Strociak: - Czas na zmianę i "świeżą krew"!

Kandydat PiS na burmistrza Kwidzyna powoli wychodzi z cienia. Na swoim Facebooku, Marek Strociak zamieścił wpis, w którym zachęca mieszkańców Kwidzyna do zmiany: - Każda władza sprawowana zbyt długo ulega zmęczeniu, a władza absolutna – absolutnemu zmęczeniu - pisze Strociak.

- Czas wyborów to czas refleksji i przemyśleń nad przyszłością naszego miasta, a co za tym idzie nad jego rozwojem, teraźniejszością i przyszłością następnych pokoleń Kwidzyniaków. Każda władza sprawowana zbyt długo ulega zmęczeniu, a władza absolutna – absolutnemu zmęczeniu - czytamy na Facebooku Strociaka.

Dalej napisał tak: - Może czas zatem na zmianę, na „świeżą krew”, nowe pomysły, błyskotliwe realizacje, nowoczesne rozwiązania a przede wszystkim służbę mieszkańcom i wsłuchiwanie się w ich głos. Nasze miasto to niezwykłe połączenie historii z nowoczesnością, młodości z duchem dojrzałości. Niech w naszym mieście zagości „dobra zmiana”, „Obudźmy Kwidzyn” dla lepszej przyszłości.

Strociak przypomina również, że o fotel burmistrza Kwidzyna ubiega się drugi raz.

- W 2014 roku uzyskałem 2357 głosów (20,45%) uzyskując drugi wynik. Wierzę, iż tym razem możemy zmienić oblicze naszego miasta stawiając na rozwój, przyszłość i świeżość. Kampania się rozkręca, zatem ciąg dalszy nastąpi - podsumowuje swój wpis, dlatego można się spodziewać, że na dniach kandydat Prawa i Sprawiedliwości przedstawi swój program wyborczy.

W wyborach Marek Strociak zmierzy się z Sebastianem Kasztelanem, kandydatem Kwidzyniaków i urzędującym burmistrzem Andrzejem Krzysztofiakiem (Powiślańska Koalicja Obywateli).

Białystok. Wybory samorządowe 2018. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawieckie w Białymstoku. Czołowi politycy na wielkiej konwencji wyborczej PiS

Serwis specjalny poświęcony wyborom samorządowym w powiecie kwidzyńskim. Kliknij w zdjęcie poniżej i sprawdź najważniejsze informacje!

Image and video hosting by TinyPic

Obserwuj nas na Twitterze!
Follow @KwidzynNM

Wideo

Arkadiusz Kosiński

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.10.2018, 20:17

Mam nadzieję, że ludzie z PiS, albo ci, którzy byli w PiS ( jak ten strażnik) nie dostaną naszego miasta. To już wolę Krzysztofiaka, jest fajny, chociaż ma fatalnych, mocno zasiedziałych zastępców. Leśnych dziadków.

17.10.2018, 11:21

Gdy w akwarium wody się nie wymienia to robi się bagno.
https://youtu.be/9Ba1vnDvpB4

16.10.2018, 16:49

Dobrze w rządzie, dobrzy w samorządzie!
Jestem ZA!

11.10.2018, 20:25

Czy ktoś może podać 3 główne punkty programu wyborczego PiS w Kwidzynie. Jakiś link do ich zamierzeń wyborczych i po wyborach? Zostało 10 dni i dalej cisza ?

11.10.2018, 07:24

TW Bolek wspólnie z PZPR, Kiszczakiem, WRON, a obecnie PO i KOD jest kwidzyńskich platfusów idolem.

10.10.2018, 21:37

NAJLEPSZY GOSPODARZ - ANDRZEJKU IDŹ DO PROGRAMU ROLNIK SZUKA ŻONY

10.10.2018, 19:43

Program wyborczy dla Pomorza przedstawił premier Morawiecki w Gdańsku. Nie było tam ani słowa o Kwidzynie, więc PiS nie ma programu i propozycji samorządowych stricte dla Kwidzyna.

10.10.2018, 19:15

to jakaś kpina i kompletna ignorancja wyborców kandydat na burmistrza do dziś nie przedstawił programu wyborczego mimo że do wyborów zostało 11 dni a jego brat ,który kandyduje do rady miasta podrzuca ukradkiem do mieszkań ulotki wyborcze ...

10.10.2018, 19:03

Ponoć Jaruzelski porwał papieża

10.10.2018, 18:18

Ponoć platfusy wykupiły cały nakład Pulsu Kwidzyna. Oj dzieje się....

10.10.2018, 14:00

DO P.ARKADIUSZA KOSIŃSKIEGO .....Dlaczego do tej pory nie umieścił Pan na portalu KWIDZYN NASZE MIASTO PL. pełnej listy kandydatów wszystkich ugrupowań politycznych startujących w wyborach do w Mieście i Powiecie wraz z wizerunkiem kandydata oraz podstawowymi danymi takimi jak wiek,wykształcenie i dotychczasowe miejsce pracy i zajmowane stanowisko .Uważam że takie informacje powinny być publicznie znane skoro wszyscy ci kandydaci starują do urzędów publicznych ,gdyby takie informacje były umieszczone na stronach dało by to pełen ogląd i z pewnością przyczyniły by się do ochrony środowiska nie zużywając ton papieru ,który w większości kończy na śmietniku .

10.10.2018, 12:39

jakim prawem do skrzynek pocztowych wrzucane są śmieci wyborcze kandydata pisu jacka straciaka skoro na drzwiach klatek schodowych widnieją zakazy umieszczania i wnoszenia reklam ??

10.10.2018, 12:09

A PO nie prowadzi kampanii? Lektor PZPR biega ponoc po miescie z mloda, ruda jakas? Oby sie nie skonczylo jak w Legionowie? Zadatki maja

10.10.2018, 00:22

Te wyborca. Co ty jarasz? Jakie PiS, UPR, PO, SLD? Jeszcze dołóż NSDAP.

09.10.2018, 19:12

Być w pisie to wstyd, niech spada.

09.10.2018, 15:34

20,45% uzyskał w poprzednich wyborach? Nie wiedziałem, że w Kwidzynie jest aż tyle osób, co nie lubi swojego miasta. Plus ci, którzy głosowali na towarzysza Sidora (pseudonim Skorpion, ewentualnie Chorągiewka - jak trzeba się nie szanować, by w kilka lat zaliczyć PiS, UPR, PO, SLD???)

08.10.2018, 19:23

Dobrze, że Pan Kasztelan robi to charytatywnie i całe przyszłe wynagrodzenie przeznaczy na Caritas.

08.10.2018, 19:20

To wymieniaj z chrześcijańskim namaszczeniem te partie. Manipulancie.

08.10.2018, 15:54

Pan Kasztelan, młody, mądry, wykształcony ale organizujący kampanie pan Sidor - człowiek skompromitowany , (donosiciel do SB, manipulant, był już w każdej partii) nie robi tego charytatywnie tylko za stanowisko w magistracie.

08.10.2018, 14:56

jedyną prawdą którą przedstawiają obaj kandydaci jednej partii pis ,to fakt że obaj jak sami piszą już raz chcieli być burmistrzami ,a cała reszta to dorobiona na potrzebę chwili ideologia partyjna

08.10.2018, 12:43

nie daj Boże!!!! gdyby w tym mieście rządziła "Dobra Zmiana" to do kina czy teatru mieszkańcy musieli by jeżdzić chyba do Gdańska

08.10.2018, 11:59

do tego cyrku brakuje jedynie Morawieckiego który przyjedzie i będzie w świetle kamer przecinał wstęgę otwierającą most przez Wisłę .

08.10.2018, 11:48

Rzekomej opozycji nie chodzi wcale o zdobycie władzy ,lecz o zachowanie dotychczasowego status quo , zdobycie mandatu radnego co w ich przekonaniu traktują jako swego rodzaju nobilitację i ugłaskanie swojej próżności ,dotychczasowe działania opozycji to nic innego jak notoryczne awantury i jątrzenie bo nic sami nie są w stanie zaprezentować ,jeżeli jeden z kandydatów przedstawia swój program wyborczy ,w którym priorytetem jest budowanie tężni i stawianie ławeczek to świadczy jedynie o poziomie umysłowym tego kandydata i pokazuje jedynie że wyborców traktuje jako masę wyborczą składającą się z kretynów .Drugi kandydat wyskakuje dwa tygodnie przed wyborami niczym królik z kapelusza i nawet bez żadnego programu wyborczego i krzyczy czas na świeżą krew bo jak widać nie ma nic do zaproponowania . Hipokryzją też jest że czyni się zarzuty obecnemu burmistrzowi o zatrudnianie żony w magistracie ,a sami na listach umieścili całe rodziny i jak twierdzą że nic się nie stało .

08.10.2018, 11:03

Dlaczego nie ma w Kwidzynie i powiecie całym lepszych kandydatów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości? Ano dlatego, że od wielu już lat trwa ustawka wskutek której kwidzyński PiS jest mocno reglamentowany i nie ma w nim miejsca dla ludzi rzetelnych i posiadających niezbędne kwalifikacje do sprawowania władzy. W roku 2002 szef kwidzyńskich struktur PiS A.Żebrowski zablokował wstąpienie do nich całkiem licznej grupy osób chętnych zmienić kwidzyński układ. To nie był przypadek. Wielu innych było opluwanych. W ostatnim roku kadencji Rady Miejskiej miał miejsce żałosny spektakl rozbicia Klubu Radnych PiS u utworzenia efemerydy nazwanej "jeden Kwidzyn". Teraz okazuje się, że renegaci którzy odeszli na nowo znaleźli się na listach kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. To nie jest zdrowe. Jeśli komukolwiek PiS jest miły niech głosuje na nowych kandydatów z list, którzy nie są skompromitowani.

08.10.2018, 09:39

Chce byc mlody, piekny i bogaty. Cdn....