WOŚP w Kwidzynie. Sprawdź, co będzie się u nas działo w trakcie 26. finału! [PROGRAM]

Zaczynamy odliczać już nawet nie dni, lecz godziny, które dzielą nas od kolejnego, 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kwidzynie wszystko co najważniejsze będzie się działo w hali kompleksu sportowo-widowiskowego przy ul. Wiejskiej lub wokół tego obiektu. Szczegóły programu znajdziecie na plakacie finału WOŚP w Kwidzynie.

Przestronna i otwarta na mieszkańców hala przy ul. Wiejskiej od kilku lat gości finały WOŚP w Kwidzynie, co nie dziwi, bo idealnie się do tego nadaje. W samej hali odbywają się występy artystyczne, urządzona tam jest strefa dzieci oraz odbywają się warsztaty takie jak nauka pierwszej pomocy. W przestronnym holu przy kawiarni swe stoiska urządzają placówki edukacyjne i stowarzyszenia, które co roku chętnie przyłączają się do orkiestrowego grania.

Kwidzyński finał rozpocznie się o godz. 10, a od godz. 11, o każdej równej godzinie rozpoczynać się będą bloki aukcji. Czas pomiędzy licytacjami umilać będą występy artystyczne dzieci i młodzieży. W trakcie finału WOŚP w Kwidzynie zaprezentuje się większość placówek edukacyjnych z Kwidzyna, a także lokalne grupy taneczne. W części wieczornej zaplanowano koncert iławskiej grupy Hymen, ale najważniejszym punktem programu będzie główna aukcja, która rozpocznie się o godz. 20.15. Wtedy pod młotek pójdą najcenniejsze przedmioty wystawione na licytację (niebawem na portalu przedstawimy te najciekawsze) oraz 5 złotych serduszek, których licytacja zawsze wywołuje najwięcej emocji.

W trakcie niedzielnego finału nie zabraknie także licznych imprez towarzyszących. Zgodnie z kilkuletnia tradycją w samo południe wystartuje Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". Wiemy już, że przez Internet do biegu zapisało się już 259 osób. W organizacji biegu pomaga ekipa Kwidzyn Biega, a fundatorem nagród jest kwidzyński Jabil. Na mecie na pierwszych 200 zawodników czekać będą pamiątkowe medale.

Oprócz biegu wśród imprez towarzyszących są również m.in. Parada Garbusów (start spod hali o godz. 10.30), Orkiestrowy Maraton Fitness (jumping frog, zumba, aerobik, maraton rowerowy - mała salka od godz. 13). Natomiast w hali wygaszanego Gimnazjum nr 3 czeka nas kolejna odsłona siatkarskiej wojny. Naprzeciw siebie staną drużyny Rady Miasta i Rady Powiatu.

Więcej o 26. Finale WOŚP w Kwidzynie przeczytacie na naszym portalu już wkrótce, a także w piątkowym wydaniu (12 stycznia) "Kuriera Powiatu Kwidzyńskiego"

Obserwuj nas na Twitterze!
Follow @KwidzynNM

Wideo

Rafał Cybulski

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.01.2018, 14:54

"Światełko do nieba" to skomponował kiedyś tam Jacek Strociak radny miejski. Nie wiadomo w jakiej on teraz frakcji politycznej. Poprzednio był w kwidzyńskim klubie PiS, a kiedy pisał ten utwór ku czci Owsiaka był prawdopodobnie w Platformie Obywatelskiej

14.01.2018, 09:46

Gorszego chamstwa niż ty świat nie widział. Andrzej Krzysztofiak burmistrz Kwidzyna sam bez wiedzy mieszkańców wysyłał oferte sprzedaży Szadowo Młyn do Owsiaka. Sama sprzedaż tej posiadłości pod Kwidzynem była kontrowersyjna. Dziś córka Krzysztofiaka ma tam prace i miesieczne utrzymanie ,,z puszki''. Układy i nepotyzm Krzysztofiaka każdy już zna.Co w rodzinie to nie zginie.!

13.01.2018, 16:32

widzę że tu jeszcze nie trzeba się logować więc w końcu hejt ma gdzie się wyżyć po całotygodniowym poście ,zastanawia po co ten hejt skoro ci ludzie nie uczestniczą w WOŚP,chyba w ten sposób się dowartościowują .................ps. P. Redaktorze ! proszę aby wszystkie komentarze były poprzedzone logowaniem ,będzie mniej chamstwa ...............

12.01.2018, 18:19

Czy fg wrócił już z wycieczki po gmachu przy ul. Warszawskiej 19? Czy żona radnego była tylko fantazją?

12.01.2018, 16:03

Czy to jeszcze fantazjowanie, czy to już paranoja maniakalno-prześladowcza? Obstawiam to drugie.Najpierw coś wymyślisz a później twierdzisz, że " to przekracza wszystkie granice". Leczyć się!!

12.01.2018, 15:29

Pudło to masz w głowie i dlatego jesteś taki pusty

12.01.2018, 14:25

Szanowni mażecie jeszcze pomóc :)
Alusia ma 11 miesięcy.Można pomóc. Funadca siepomaga.pl
sms 72365
treść S8275

12.01.2018, 13:24

plus dla Kasi K.

12.01.2018, 12:46

"Obstawiam że jesteś z kwidzyńskiego PO WOŚP co dzieci na żebry wystawia. Tak w ciemno obstawiam vabank! A Maruda napewno wg ciebie jest faszystą Żydem złodziejem pisowcem kanalią znając twoje wpisy i tobie podobnych "

PUDŁO

12.01.2018, 12:08

Grzesiu jak tak by zrobili że mnie z łôżka sciągają żebym do puszki włożył dla zezolca Owsiaka to miotłą w plecy wale z całej siły tą gimbaze i policja guzik mi zrobi. Wymuszanie pieniedzy i nachodzenie do domu to przekracza wszystkie granice.

12.01.2018, 12:02

Obstawiam że jesteś z kwidzyńskiego PO WOŚP co dzieci na żebry wystawia. Tak w ciemno obstawiam vabank! A Maruda napewno wg ciebie jest faszystą Żydem złodziejem pisowcem kanalią znając twoje wpisy i tobie podobnych

12.01.2018, 11:35

oj Marudo
obstawiam, że siedzisz w jakimś urzędzie na ciepłej posadce, niedoceniony, bez awansu, zbijasz bąki, a w przerwie trollujesz; a może się mylę? jesteś bezrobotny? hmmm, ale nie, przecież stać cię na internet
pewnie masz rentę/emeryturę? 500+ na dzieciska?
nieważne :)
gdyby nie ty byłoby tu nudno
dzięki tobie się uśmiecham
nawet cię lubię, serio!
choć nie wiedzę połączenia w twoich neuronach - ups
ale tak bywa jak kogoś zjada jego własna żółć

12.01.2018, 11:03

Dlaczego Owsiak nie stanie w prawdzie i nie powie, że: w tym roku zbieramy dla mnie, dla mojej żony, córki i zięcia, dla moich pracowników na dostatnie życie przez cały rok, podróże po świecie, wypasione mieszkania i fury oraz łudstok i inne imprezy w naszych pałacowych rezydencjach. A z tego, co zostanie - po 1,5 roku leżenia na koncie w banku (procenty!) - coś się kupi dla potrzebujących. Oczywiście wszystkie koszty niech ponoszą samorządy i sponsorzy (najlepiej państwowi - czyli podatnicy, chociaż obecna władza jest akurat niechętna).

12.01.2018, 10:15

Cybulski czujny jak teść cześć komentarzy wyrzucona nie ma jak to dobra teściowa szkoła. Napisz czy mogą chodzić po domach o sprawa zostanie wyjaśniona i gdzie interweniować gdy jest sytuacja nieregulaminowa. Tak przy okazji redaktorek może y zapytać wiceburmistrza Berę dlaczego w SP 2 dzieci muszą chodzić na dwie zmiany? Może trzeba zmienić rejonizację skoro dzieci jest za dużo niech idą do dawnej SP 9

12.01.2018, 09:35

W symbiozie z ludźmi - dobre.... Czyli oni, a więc owsiakowcy są ludźmi, a ty co najwyżej bakterią, która dostarcza im kasy do puszek na dostatnie życie, podróże po świecie i imprezki w łudstoku i Szadowie.

12.01.2018, 09:06

obwieszczam powstanie nowego zawodu: TROLL INTERNETOWY
Marudo mordo to jedna, prekursorze ty nas, dajże cię wyściskam
:D

12.01.2018, 08:30

A te "światełko do nieba", to komu wysyłacie? Ufoludkom?

12.01.2018, 08:29

Na pewno ma działkę, sama sobie wybiera z puszki. Jest powszechne przyzwolenie wśród lemingów i lewaków, że "Owsiakowi się należy". Stąd wniosek, że i im się "należy". Nikt przecież nie będzie za darmochę "pomagał".

12.01.2018, 07:48

to ty w niedziele Mocherze nie na mszy rano?
hahahahaha

12.01.2018, 07:47

wejdą i zadzownie dzwonkiem sygnalizując obecność, kto chce wyjdzie na klatke i wrzuci, kto nie chce nie musi
nie dobijają się do mieszkań, przynajmniej ja się nie spotkałam
jak nie potrafisz żyć w symbiozie z ludźmi i ludzie ci przeszkadzają to wypad do buszu, tam gdzie miejsce dla aspołecznych planktonów
won mi stąd

12.01.2018, 06:52

Tobie Owsiak i TVN24 wyprało resztki mózgu i ten okrągły stół zlasował ci kore mózgową.
Najgorszy hejt robi Platforma Niemiecka i Szwabskie media w Polsce. Każdy Polak może zobaczyć i przeczytać jak PO z Tuskiem wyzywa Polske i Polaków od faszystów i nazistów a sami są sponsorowani przez Szwabów. Na Złodziei i szmalcowników Wermachtu ktôrzy okradli ludzi w OFE i Amber Gold nikt nie zagłosuje . To tak jakbyśmy głosowali na nazistów z NSDAP co z nas i Żydów mydło robili i w piecach palili i gazowali w ciężarówkach. Prawda o tej szwabskiej opozycji jest dramatyczna.

12.01.2018, 06:40

To chyba żyjesz w innym kraju albo jesteś ze wsi spod kwidzyna. Chodzą po klatkach kościołach supermarketach jak dzieci z bidula .
Kwestowanie powinno odbywać sie tylko na ulicy a nie po domach chodzić jak cyganie z dywanami na sprzedaż. Idziesz w zaparte bo może jak córeczka Krzysztofiaka masz z dzieci żebrania miesięczną wypłate u Owsiaka i Chełstowskiego

12.01.2018, 00:16

Włączajmy się w pomoc innym. Zapomnijmy na chwilę o różnych uprzedzeniach i zauważmy główny cel. Mogę również zaprosić do wsparcia Fundacji Szlachetny Gest, która jest mi bardzo bliska, gdyż niegdyś byłam jej wolontariuszką, jednak musiałam zrezygnować z pewnych powodów. Niemniej nadal wspieram podopiecznych fundacji, ponieważ dzieci zasługują na lepszy los.

12.01.2018, 00:11

Włączajmy się w pomoc innym. Zapomnijmy na chwilę o różnych uprzedzeniach i zauważmy główny cel. Mogę również zaprosić do wsparcia Fundacji Szlachetny Gest, która jest mi bardzo bliska, gdyż niegdyś byłam jej wolontariuszką, jednak musiałam zrezygnować z pewnych powodów. Niemniej nadal wspieram podopiecznych fundacji, ponieważ dzieci zasługują na lepszy los.

11.01.2018, 23:31

Propaganda pisowska wyprala tobie mozg choc pytanie mam inne do marudy ile ci placa za twoja aktywnosc na polske swiat patrzy i mowi ze jestesmy ultra nacjonalistyczni co to znaczy kazdy wie. Konflikty maruda opisz siebiei skoncz z hejtem pisowskim ktorzy tez byli przy okraglym stole i rzadzili razem z aws co rzady te i ich reformy zjednoczonej prawicy rozwalily ten kraj