Wisła wygrała drugi mecz z MMTS Kwidzyn [ZDJĘCIA]

05.05.2013 Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 34:30
05.05.2013 Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 34:30 źródło: Orlen Arena
Piłkarze ręczni Wisły Płock pokonali w niedzielę MMTS Kwidzyn 34:30 i w walce o finał fazy play-off prowadzą już 2-0. Następny mecz odbędzie się w Kwidzyniu. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Podopieczni Krzysztofa Kisiela wyciągnęli wnioski po sobotnich męczarniach i zdecydowanie lepiej weszli w mecz. Po pięciu minutach prowadzili 3:0 po golach Spanne, Nikcevicia i Nenadicia. Goście rozpoczęli pogoń, ale Wisła spokojnie utrzymywała przewagę 2-3 bramek. W 21. minucie wynosiła ona już sześć trafień. Do końca pierwszej połowy wynik nie był zagrożony, płocczanie spisywali się skutecznie w obronie i w ataku. Po 30 minutach gry wicemistrzowie Polski prowadzili 17:14.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się za bardzo. Na parkiecie pojawił się po dość długiej przerwie Piotr Chrapkowski, który błyskawicznie zdobył gola. Na duże słowa uznania zasługuje bramkarz gości. Krzysztof Szczecina obronił groźne strzały Kavasa, Wiśniewskiego i Chrapkowskiego. Na dziesięć minut przed końcem Wisła prowadziła 29:22 i losy meczu były już przesądzone. MMTS walczył jednak do końca i udało się nieco zmniejszyć rozmiary porażki. Tym razem obeszło się bez dogrywki, płocczanie wygrali 34:30 i mogą spokojnie szykować się do meczu (lub meczów) w Kwidzynie.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 34:30 (17:14)
Orlen Wisła: M.Wichary (30% 13/42, 0/1 k) - V.Ghionea(7, 4/5k), C.Spanne(3), A.Wiśniewski(1), I.Nikčević(2), K.Syprzak(6), M.Toromanović(1), P.Nenadić(2), A.Twardo, P.Chrapkowski(1), B.Kavaš(3), M.Kubisztal(8), F.Ilyés
MMTS: K.Szczecina (26% 5/19, 1/4 k), S.Suchowicz (20% 4/19, 0/1 k) - M.Daszek(3, 1/1k), M.Seroka(2), A.Nogowski(2), P.Rombel(2), A.Pacześny(4), M.Adamuszek, K.Sadowski(3), R.Orzechowski(5), M.Mroczkowski(1), T.Klinger(5), A.Łangowski(3), P.Rosiak

Upomnienia: C.Spanne, M.Toromanović, M.Kubisztal - T.Klinger, M.Adamuszek, P.Rosiak

Kary: Orlen Wisła 4 min (M.Kubisztal 2 min, A.Twardo 2 min ) - MMTS 6 min (R.Orzechowski 2 min, M.Adamuszek 2 min, P.Rosiak 2 min)