Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 31:22 (15:14)

Rafał CybulskiZaktualizowano
W Płocku, w meczu dwóch niepokonanych dotąd drużyn w PGNiG Superlidze, Orlen Wisła okazała się lepsza od MMTS Kwidzyn. Goście przegrali 22:31.

MMTS przystąpił do tego spotkania bez żadnego nominalnego środkowego rozgrywającego, bo Michał Waszkiewicz ze skręconym stawem skokowym nie mógł jednak biegać i wchodził na boisko tylko na rzuty karne. Mimo tego w pierwszej połowie kwidzynianie spisali się co najmniej przyzwoicie. Wprawdzie w 12 minucie przegrywali 5:8, ale w 20 minucie prowadzili 10:9. Duża w tym zasługa Suchowicza, który obronił aż trzy rzuty karne. Potem jednak płocczanie odjechali
- Graliśmy bez środkowego, Michał Adamuszek miał podkręconą nogę a do tego mamy bardzo krótką ławkę, więc tego meczu nie mieliśmy prawa wygrać. Musieliśmy pęknąć, ale wynik końcowy jest za wysoki - mówił trener MMTS Zbigniew Markuszewski.

Wisła: Wichary, Seier - Wiśniewski 10, Chrapkowski 7, Kuzelev 3, Paluch 3, Dobelsek 2, Kavas 2, Twardo 2, Samdahl 1, Syprzak 1, Kwiatkowski, Zołoteńko.
MMTS: Suchowicz, Jedowski - Marhun 6, Adamuszek 5, Orzechowski 4, Rombel 2, Waszkiewicz 2, Łangowski 1, Peret 1, Rosiak 1, Nogowski, Pacześny, Seroka.

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Materiał oryginalny: Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 31:22 (15:14) - Kwidzyn Nasze Miasto