Wierzyca Pelplin-Rodło Kwidzyn 3:0 (1:0). Bramkarz zastąpił napastnika!

archiwum naszemiasto.pl
Piłkarze Rodła Kwidzyn rozpoczęli nowy sezon od wysokiej porażki. W Pelplinie podopieczni Marka Świokły ulegli Wierzycy 0:3 (0:1), a mogli przegrać znacznie wyżej.

Kwidzynianie byli wyraźnie gorsi od rywali, którzy szybko ustawili sobie mecz strzelając gola już w 5 minucie. Na listę strzelców wpisał się Paweł Dirda. Potem gospodarze nadal przeważali, a Rodło w całym meczu bodaj tylko raz potrafiło zagrozić bramce Wierzycy. Zespół z Pelplina mógł natomiast zdobyć jeszcze kilka goli, ale ostatecznie skończyło się na dwóch, autorstwa Patryka Kotowskiego i Daniela Sławińskiego.

A o problemach trenera Marka Świokły najlepiej niech świadczy fakt, że w 73 minucie szkoleniowiec kwidzynian posłał do boju Bartosza Szczawińskiego. 18-latek zastąpił napastnika Macieja Delengowskiego i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Szczawiński jest...bramkarzem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:STARTUJE IV LIGA. ZOBACZ SKŁAD RODŁA

A w następnej kolejce piłkarzy Rodła czeka kolejny wyjazd do Pelplina. Tym razem przeciwnikiem będzie Centrum, które sezon rozpoczęło od wyjazdowego zwycięstwa. Dodajmy, że to będzie mecz pełen smaczków, bo rywali prowadzi Grzegorz Obiała, a w podstawowej jedenastce Centrum grają Mateusz Górka, Mateusz Gretkowski, Patryk Obiała i Łukasz Szpakowski. Kto wie czy w Centrum nie gra obecnie więcej wychowanków kwidzyńskiego klubu, niż w Rodle?

Wierzyca Pelplin – Rodło Kwidzyn 3:0 (1:0)
Bramki: Paweł Dirda (5), Patryk Kotowski (71), Daniel Sławiński (89).
Rodło: Wróbel – Kołodziej, Gretkowski, J. Kalinowski, Wszołek – Myścich, Poświata, P. Kalinowski (46 N. Kalinowski), Śmiejewski – Stachura (68 Włodarski), Delengowski (73 Szczawiński)