V liga. Wiślacy zwyciężyli na własnym boisku

Rafał CybulskiZaktualizowano
Po trzech meczach bez zwycięstwa piłkarze Wisły Korzeniewo wreszcie dopisali do swego konta 3 punkty. Podopieczni Edmunda Tarasewicza na własnym boisku pokonali Grom Nowy Staw 2:1 (1:1).

Mecz dla Wisły nie rozpoczął się dobrze, bo już w 2 minucie po kontrze gości Kenneth Njinma musiał wyciągać piłkę z siatki. Szybko stracona bramka nie podłamała jednak gospodarzy i do końca meczu to oni byli stroną przeważającą. Jeszcze przed przerwą, w 30 minucie, wiślakom udało się wyrównać.

- Gola po pięknej, indywidualnej akcji zdobył Artur Pesta, który najpierw minął trzech rywali a potem posłał piłkę w krótki róg bramki Gromu - relacjonuje Radosław Dąbrowski, prawy obrońca Wisły.

Na drugiego gola kibice z Korzeniewa musieli czekać aż do 80 minuty. Wtedy do siatki trafił Dąbrowski, który zapewnił swej drużynie trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Wisła mogła zdobyć więcej bramek, ale dobrych sytuacji nie wykorzystał Dariusz Szczuka i dwukrotnie Karol Fornalczyk.