V liga. Rodło lepsze od wicelidera

Adrian Lalewicz zdobył 2 gole dla Rodła
Adrian Lalewicz zdobył 2 gole dla Rodła Krzysztof Marianowski
Piłkarze kwidzyńskiego Rodła na własnym stadionie pokonali wicelidera V ligi, Radunię Stężyca 3:2 (1:0).

Dla gości była to pierwsza porażka w sezonie, dla Rodła pierwsze zwycięstwo od trzech tygodni.
Mecz obfitował w podbramkowe spięcia, bo zawodnicy obu zespołów popełniali wiele błędów w defensywie. W pierwszej połowie Rodło i Radunia miały przynajmniej po 3 okazje do strzelenia bramki, ale piłka tylko raz ugrzęzła w siatce.

W 22 minucie prowadzenie dał kwidzynianom gol Adriana Lalewicza. Więcej goli można było zobaczyć po przerwie. Najpierw w 56 minucie goście wyrównali, ale już 5 minut potem Lalewicz po raz drugi dostał znakomite podanie od Marcina Sawińskiego i ponownie dał prowadzenie gospodarzom. Kwadrans przed końcem na 3:1 podwyższył Maciej Laszkiewicz, ale goście nie spasowali. Najpierw po strzale Michała Mejera piłka trafiła w poprzeczkę a w 85 minucie Remigiusza Zalecha pokonał Bartosz Anusik. Na doprowadzenie remisu gościom zabrakło już jednak czasu.

Rodło Kwidzyn - Radunia Stężyca 3:2 (1:0)

Bramki: Adrian Lalewicz (22 i 61), Maciej Laszkiewicz (75) oraz Krzysztof Cichosz (56) i Bartosz Anusik (87)

Rodło: Zalech - Graczyk, Rutka, Świokło, Synakiewicz - Laszkiewicz, Szewczak, Tayo, Sawiński (70 Sontowski), Gawroński, Lalewicz.