V liga. Rodło Kwidzyn lepsze od lidera ze Starogardu [ZDJĘCIA]

KP Starogard Gdański do niedzieli wygrał wszystkie 11 meczów tego sezonu, ale wreszcie znalazł pogromcę. W Kwidzynie lider V ligi przegrał z Rodłem 0:1 (0:1). Gola na wagę trzech punktów zdobył Dawid Torłop. Niestety niespokojnie było na trybunach, a zastrzeżenia można mieć zarówno do kilkunastoosobowej grupy kibiców ze Starogardu, jak i do znacznie liczniejszych gospodarzy.

V liga. Rodło Kwidzyn przystąpiło do tego meczu schowane za podwójną gardą, ale od samego początku szukało szans w kontrataku i ta taktyka okazała się zabójczo skuteczna. Zwłaszcza, że spotkanie dla gospodarzy ułożyło się wprost idealnie, bo już w 15 minucie po jednej z kilku niezłych kontr w tym meczu bramkarza KP pokonał Dawid Torłop.

Czytaj również:V liga. Rodło Kwidzyn specjalistą od remisów, reszta naszych w komplecie przegrała

Najlepszą okazję do wyrównania piłkarze ze Starogardu Gdańskiego mieli w 53 minucie, ale po strzale głową Sebastiana Armatowskiego efektowną parada popisał się bramkarz Rodła Łukasz Sadowski, który w tym meczu zastępował etatowego golkipera kwidzynian Tomasza Żuka. Kwidzynianie też mieli swoje szanse, a w ostatnim kwadransie mieli już nieco ułatwione zadanie. Po faulu na jednym z zawodników gospodarzy Mateusz Łosiński z KP ujrzał drugą żółtą kartkę w tym meczu, a w konsekwencji czerwoną.

Rodło Kwidzyn - KP Starogard Gdański 1:0 (1:0)
Bramka: Dawid Torłop (15)
Rodło: Sadowski - Maluchnik, Stefaniak, Pokwicki, Szaflik - Tayo (80 Juchniewicz), Obiała, Strzelecki (70 Sontowski) - Myścich (60 Gretkowski), Torłop, Szalkowski
KP: Czarnecki - Zieliński, Romanowski, M. Stanek, Łosiński - Dubiela, Siora, Skórczewski (46 Barłożowski), Armatowski - Runowski, Dawidowski (76 Heksel)