V liga piłki nożnej. Cztery gole Mateusza Górki, porażka Spójni

Gryf 2009 Tczew-Spójnia Sadlinki
Gryf 2009 Tczew-Spójnia Sadlinki Zbigniew Brucki
W 13. kolejce V ligi piłki nożnej drużyny z naszego powiatu rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Spójnia Sadlinki przegrała w Tczewie z wiceliderem tabeli, Gryfem, 0:3 (0:2), zaś prowadzące w rozgrywkach Rodło pewnie wygrało w Stężycy z Radunią 4:0 (1:0).

W Stężycy niecodziennego wyczynu dokonał Mateusz Górka. Zawodnik Rodło zdobył bowiem wszystkie cztery gole dla swojej drużyny. Pierwszy raz trafił do siatki w pierwszej połowie, a po przerwie dołożył do tego klasyczny hat-trick, który skompletował w 21 minut, pomiędzy 65 a 86 minutą spotkania.

Po 13. kolejkach Rodło nadal zajmuje pozycję lidera, zaś Spójnia plasuje się na trzecim miejscu od końca. W następnej kolejce nasze zespoły po raz ostatni tej jesieni wystąpią w roli gospodarzy. Spójnia podejmie Grom Nowy Staw (niedziela, godz. 12), zaś Rodło w szlagierze jesieni zmierzy się z Gryfem 2009 Tczew (sobota, godz. 13). Powyżej zdjęcia z meczu Gryf 2009 Tczew - Spójnia.

Radunia Stężyca - Rodło Kwidzyn 0:4 (0:1)
Bramki: Mateusz Górka (33, 65, 76, 86)
Rodło: Wiśniewski - Jędrzejewski, Szpakowski, Pokwicki (88 Szaflik), Szarpak - Temitayo, Juchniewicz, Obiała, Torłop (60 Felski) - Górka (87 Wilma), Gretkowski (63 Myścich)

Gryf Tczew - Spójnia Sadlinki 3:0 (2:0)
Spójnia: Sobczak - Rytlewski, Kłos, Stefanik, Sendecki - Grzona, Wierciński (45 Szymański), Krawczyk, Grześkowiak, Majsak - Kwaśnicki

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0