UMKS Kwidzyn. Dwa pracowite weekendy biegaczy na orientację

Na zdjęciu Hanna Perfikowska
Na zdjęciu Hanna Perfikowska Agnieszka Nelkowska
Zawodnicy UMKS Kwidzyn dwa ostatnie weekendy mieli wyjątkowo pracowite. Najpierw rywalizowali w Sobótce koło Wrocławia, a potem na Wzgórzach Dylewskich niedaleko Ostródy.

W Sobótce, w dniach 30 marca-2 kwietnia rozgrywany był Puchar Europy Centralnej Juniorów (angielski skrót – CEYOC). Dla polskich juniorów był to jednocześnie pierwsze etap kwalifikacji do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. Najlepiej z kwidzynianek w tej próbie spisała się Natalia Szuba, która zajęła 8. miejsce i tym samym wywalczyła pierwsze punkty kwalifikacyjne. Tuż za nią uplasowała się Natalia Deyna. Siódmy w gronie juniorów był natomiast Rafał Gąsior.

Jeszcze lepiej spisali się młodsi kwidzynianie, którzy rywalizowali w silnie obsadzonych zawodach towarzyszących CEYOC. Całe trzydniowe zawody w kategorii K14 (do lat 14) wygrała Hanna Perfikowska, zaś trzecie miejsce w kat. K12 zajęła Iga Muller.

- W przypadku Igi wynik mógł być jeszcze lepszy, gdyż po dwóch dniach prowadziła, ale trzeciego dnia już na początku popełniła drobny błąd i dała się doścignąć rywalkom, które już jej nie odpuściły – relacjonuje Tomasz Muller, trener i tata Igi.

Natomiast w poprzedni weekend, na trudnej trasie wytyczonej na Wzgórzach Dylewskich, nasi biegacze na orientację rywalizowali w Mistrzostwach Polski w długodystansowym bno. W zawodach na starcie stanęli wszyscy najlepsi zawodnicy w kategoriach powyżej 16 lat. Spośród zawodników UMKS najlepiej wypadł nowy nabytek klubu, doświadczony Edward Pokora, który w kategorii M70 zajął 4. miejsce. O „oczko” niżej w kategorii K55 uplasowała się Grażyna Krzysztofiak. Poza tym Przemysław Jędras zajął 9. miejsce w M35, zaś Zbigniew Mądrzyński był 10. w M60. W pierwszej „10” uplasowało się również dwoje młodszych zawodników - Rafał Gąsior 9. miejsce w M16, a Natalia Pudlis 10. miejsce w K16.

- Natalia mogła być nawet „szósta”, ale w samej końcówce gdy z kilkoma zawodniczkami ostro rywalizowała o tę lokatę skręciła kostkę. Na szczęście niegroźnie, ale ten uraz na pewno miał wpływ na wynik – dodaje Tomasz Muller.

A już jutro (piątek, 14 kwietnia) na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl znajdziecie nowa mapę z którą będziecie się mogli wybrać na Wielkanocny "Spacer z mapą". Trasa wytyczona jest na Miłosnej.