UMKS Kwidzyn. 17 medali w zawodach Pucharu Pomorza 2014

W środku Szymon Górski, zwycięzca Pucharu Elbląga w kategorii M-12
W środku Szymon Górski, zwycięzca Pucharu Elbląga w kategorii M-12 archiwum UMKS
W ostatni weekend rozegrane zostały dwie, bardzo ważne dla klasyfikacji generalnej, rundy Pucharu Pomorza 2014. W sobotę w okolicach Dzierzgonia rywalizowano na dystansach średnich a dzień później w Elblągu na etapach klasycznych. W sumie młodzi zawodnicy UMKS Kwidzyn przywieźli z tych zawodów 17 medali.

W sobotniej rywalizacji w lasach koło Starego Miasta pod Dzierzgoniem, w I Mistrzostwach Powiatu Sztumskiego w bno, najlepiej spośród kwidzynian zaprezentował się Wiktor Müller (SP4) w kat. M10, który wywalczył złoty medal. Na drugim stopniu podium, zajmując 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych, zawody ukończyli Iga Müller (SP4) w kat. K10, Natalia Szuba (kat. K14 - Gim. Nr 2 ), Mateusz Soliwoda (M10 – SP4). Brązowe medale i 3 miejsca zajęli Michalina Karwowska (K16 – Gim. Gardeja), Damian Prażanowski (M16 - Gim. Społ.) i Wojciech Siedlecki (M18 - ZSP nr 1).

Jeszcze lepiej kwidzynianie spisali się w niedzielę podczas I Pucharu Elbląga w bno, biegając w bardzo trudnym, górzystym terenie Parku Leśnego „Bażantarnia”. Tym razem młodzi zawodnicy UMKS wywalczyli aż 10 medali, w tym 3 w najcenniejszym kolorze. Złote medale zawisły na szyjach Pauliny Justa (K10 – SP Gardeja), Mateusza Soliwody (M10) i Szymona Górskiego (M12 – SP Gardeja). Ze srebrnymi medalami z Elbląga wrócili Iga Müller (SP4), Natalia Szuba (kat. K14), Wiktor Müller (M10) i Damian Prażanowski (M16 – Gim. Społeczne), natomiast brązowe medale wywalczyli Natalia Deyna (K14 – Gim. Społeczne) i Jakub Kazimierski (M18 – CKZiU). Dodatkowo brązowy medal w kategorii rodzinnej wywalczyła Domicela Serocka (SP6).

- Start w tych zawodach był bardzo ważny dla aktualnego układu w klasyfikacji generalnej Pucharu Pomorza ponieważ nasi zawodnicy mają szansę na zwycięstwo w kilku kategoriach wiekowych - podkreśla prezes UMKS Kwidzyn Tomasz Müller. - Te zawody były dla wszystkich naszych młodych zawodników ostatnim sprawdzianem przed najważniejszą imprezą tegorocznej jesieni - Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików , które w dniach 27-28 września rozegrane zostaną w Grudziądzu. Mając na uwadze worek medali zdobytych w Dzierzgoniu i Elblągu oraz doświadczenie zdobyte podczas międzynarodowych zawodów w okresie wakacyjnym, myślę, że możemy być optymistami - dodaje Tomasz Müller.

Okazuje się również, że Kwidzyn będzie w tym roku gospodarzem finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady w biegach na orientację. Zawody te odbędą się 22 października. Prezes UMKS Kwidzyn ma też nadzieję, że dzięki tym zawodom biegami na orientację zainteresuje się jeszcze więcej szkół z naszego powiatu, a niektórzy ze startujących zechcą wzmocnić szeregi UMKS Kwidzyn.