Tytani Wejherowo rozgramiają Borowiaka Czersk i zapewniają sobie wicemistrzostwo II ligi! [ZDJĘCIA]

ab
Wejherowscy szczypiorniści z nawiązką zrehabilitowali się swoim kibicom za zeszłotygodniową porażkę z USAR-em Kwidzyn. W meczu 24 kolejki Tytani rozgromili przed własną publicznością Borowiaka Czersk 42:18 i na dwa spotkania przed końcem rozgrywek zapewnili sobie drugie miejsce w II lidze!

Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Tytani już po kilku minutach wyszli na pięciobramkowe prowadzenie. Goście pierwszą bramkę zdobyli dopiero w ósmej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:12 na korzyść gospodarzy.

W drugiej odsłonie "gladiatorzyli" całkowicie zdominowali zawodników Borowiaka i systematycznie powiększali swoją przewagę nad przyjezdnymi. Goście, którzy przyjechali do Wejherowa w mocno okrojowym składzie (na ławce rezerwowych siedziało zaledwie dwóch zmienników), wyraźnie opadli sił w końcowych minutach meczu. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 42:18.

W tabeli Tytani umocnili się pozycji wicelidera z 60 punktami. Do lidera USAR-u Kwidzyn, który zapewnił sobie mistrzostwo II ligi już tydzień temu, tracą dziewięć "oczek". Jednak dzięki dzisiejszemu zwycięstwu wejherowscy szczypiorniści na pewno zakończą sezon na drugim miejscu - trzeci w tabeli MKS Grudziądz ma sześć punktów straty i gorszy bilans meczów bezpośrednich z Tytanami.