Trzy zwycięstwa w Brodnicy. Juniorzy starsi MTS Kwidzyn awansowali do 1/8 finału mistrzostw Polski

Archiwum drużyny
Juniorzy starsi MTS Kwidzyn zagrają w 1/8 finału Mistrzostw Polski. Podopieczni Mateusza Hanisa awans wywalczyli podczas turnieju 1/16, który w miniony weekend rozegrano w Brodnicy. Kwidzynianie wygrali wszystkie trzy mecze, ale w każdym musieli się sporo namęczyć. Warto jednak podkreślić, że jest zespół zbudowany z dwóch drużyn, które rywalizowały w lidze wojewódzkiej.J eden z nich zajął w niej drugie, a drugi czwarte miejsce.

W pierwszym meczu przeciwnikiem MTS była ekipa KSSPR Końskie. Po wyrównanym początku kwidzynianie w pewnym momencie wypracowali sobie nawet czterobramkową przewagę – w 24 min. było 15:11 – ale końcówkę pierwszej połowy kompletnie zawalili i rywale doprowadzili do remisu. W drugiej połowie przez długi czas żadna ze stron nie mogła sobie wypracować przewagi, ale końcówka należała jednak do MTS-u, który zwyciężył 30:27. Największy udział w tym zwycięstwie mieli Łukasz Orlich (10 goli) i Filip Wadowski (7).

Drugiego dnia jeszcze wyżej poprzeczkę zawiesili szczypiorniści Nike Ciechanów. Wprawdzie to MTS lepiej wszedł mecz, ale po 10 minutach zaczęła się zaznaczać przewaga rywali. W 23 min. kwidzynianie przegrywali nawet 10:14, ale tym razem to oni mieli udany finisz pierwszej połowy i na przerwę schodzili z wynikiem remisowym. W drugiej połowie Nike znów wypracowała sobie trzy gole przewagi, ale kwidzynianie znów odrobili straty, a w końcówce to oni zachowali więcej zimnej krwi. Najskuteczniejsi w ekipie MTS byli tym razem Łukasz Orlich (9) i Gustaw Jankowski (5).

Podopiecznym Mateusza Hanisa (pomaga mu Maciej Mroczkowski) najłatwiej poszło w ostatnim meczu z gospodarzami imprezy, drużyna MKS Henri Lloyd Brodnica. Kwidzynianie już przed przerwą wypracowali sobie kilka goli przewagi, a w drugiej połowie spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku.

MTS z kompletem zwycięstw zajął więc pierwsze miejsce w brodnickim turnieju, w nagrodę kwidzynianie będą gospodarzami turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany w dniach 16-18 lutego. Przeciwnikami naszych juniorów będą Ostro-via Ostrów Wlkp., MKS PM MPEC Tarnów oraz Wybrzeże Gdańsk.