Trener Mazurek martwi się wąską kadrą i błędami w defensywie

Zbigniew Brucki
Piłkarze Rodła mają za sobą dwa kolejne sparingi. W środę kwidzynianie zremisowali z III-ligową Polonia Gdańsk 1:1, zaś w sobotę pokonali V-ligową Deltę Miłoradz 2:1. Przed rozpoczęciem ligi rozegrają jeszcze dwie gry kontrolne. W środę zmierzą się z Bałtykiem Gdynia, a w sobotę z Olimpią Sztum.

W meczu z Polonią kwidzynianie jeszcze czuli w nogach trudy przygotowań, ale na tle wyżej notowanego rywala zaprezentowali się nieźle. W 35 minucie prowadzenie żółto-czarnym dał gol Macieja Pruszkowskiego, ale po przerwie gdańszczanie wyrównali.

Trzy dni później Rodło zeszło z boiska zwycięskie, ale trener Tomasz Mazurek ma pewne zastrzeżenia do gry swoich podopiecznych.

- Niestety popełniliśmy za dużo błędów w defensywie, musimy cały czas pracować nad grą obronną całego zespołu. Pozytywem jest bramka strzelona po stałym fragmencie gry, który doskonalimy od dwóch tygodni - analizuje trener Rodła, który narzeka też na wąska kadrę, bo cały czas ma do dyspozycji tylko 14-15 zawodników.

W meczu z Deltą gole dla Rodła Sławomir Gawroński i Robert Felski.

Skład w meczu z Polonią: Tymoszuk- Maluchnik (60 Wyrzykowski), Felski, Wojtas, Sontowski (75 Grączewski), Obiała, Juchniewicz, Tayo (65 Masny), Szalkowski, Gawroński (65 Jesiołowski), Pruszkowski (70 Lewandowski)
Skład w meczu z Deltą: Tymoszuk - Maluchnik (60 Wyrzykowski), Jonathan, Wojtaś, Sontowski, Obiała, Juchniewicz, Tayo (75 Grączewski), Gawroński (60 Jesiołowski), Szalkowski, Felski.