Szczęk krat, dyscyplina, poranne pobudki. Jak wygląda życie za więziennym murem? [ZDJĘCIA]

Jak wygląda życie za więziennym murem? Zobaczcie zdjęcia z Zakładu Karnego w Kwidzynie, które znalazły się na wystawie "100-zdjęć na 100-lecie", organizowanej przez kwidzyńską jednostkę.
 fot. Arkadiusz Kosiński/"Dziennik Bałtycki"

CZYTAJ RÓWNIEŻ: "100 zdjęć na 100-lecie". Zakład Karny w Kwidzynie zaprasza na wystawę fotograficzną

Z okazji obchodów 100-lecia więziennictwa w Polsce, które połączone były z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Zakład Karny w Kwidzynie zorganizował wystawę fotograficzną, ukazującą życie za więziennym murem, a także to, jak na przestrzeni lat zmieniała się kwidzyńska jednostka penitencjarna. Ekspozycję zatytułowaną „100 zdjęć na 100-lecie”, podziwiać można było najpierw przez tydzień przed kwidzyńskim teatrem, a potem uświetniła ona obchody 100-lecia więziennictwa, które zorganizowano w Tychnowach.

Wszyscy Ci, którzy nie zdążyli zobaczyć zdjęć w trakcie wystawy stacjonarnej, mogą to zrobić teraz za pośrednictwem naszego portalu. W galerii powyżej zamieściliśmy część fotografii, które znalazły się na ekspozycji przygotowanej przez ZK. Autorami zdjęć są Daria Budkiewicz (Moody Light Studio), Tomasz Taracha oraz Arkadiusz Kosiński.

POLECAMY TAKŻE: Święto Niepodległości. Zakład Karny świętował 100-lecie więziennictwa w Polsce [ZDJĘCIA]

Dom dla byłych więźniów. "W zakładzie karnym dawali wszystko pod nos, a na wolności trzeba wszystko samemu zrobić"

Wideo

Arkadiusz Kosiński

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

30.11.2018, 22:38

A redaktorek był w pokoju intymnym?

30.11.2018, 15:54

Hi hi jak kraty mogą szczękać. Czyżby skazani je otwierali czy próbowali wyłamywać. Wyobraźnia poniosła redaktorka.

24.11.2018, 20:00

Pobyt w więzieniu to ma być kara i to dotkliwa, aby przestępca nigdy już tam nie chciał wrócic.... czarny suchy chleb, woda do picia albo zbożówka, prycze wyścielone słomą i zero jakichkolwiek uciech, rozrywek, wygód itd. To ma być KARA

24.11.2018, 15:45

Powinni pracować w obozach pracy jak u Kima w Korei lub jak za czasów Hitlera na roboty przymusowa w polskich kopalniach

24.11.2018, 07:58

W nagrodę tam nie siedzą,a wymagania bardzo duże.maja lepsze jedzenie niż dzieci w przedszkolach.biedni studenci muszą bidowac i pracować żeby jako tako żyć a oni podsunięte pod nos i wielkie pretensje o wszystko. Do roboty do kamieniołomów za darmo!!!!! a

15.11.2018, 14:07

Zdjęcia i strona została zmieniona przez faszystowski portal żeby liczby komentarzy nie bylo widac i polubień owych komentarzy.

15.11.2018, 11:26

Adam kryminaliści mają lepiej od studentów i chorych emerytów.PO dostała najwieksze poparcie w więzieniach w tych wyborach. To dużo mówi o tej parti

15.11.2018, 08:02

Zastanawiam się skąd w ostatnim czasie taka promocja i reklama kwidzyńskiego zakładu karnego? Czyżby autor miał sentyment do tego miejsca?

15.11.2018, 01:29

Akademiki w Polsce wyglądają dużo gorzej