Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studia, Warszawa. Uczelnie w Warszawie na tle Polski wypadają słabo [RAPORT]

Redakcja Naszemiasto.pl
- Studenci cenią możliwość rekrutacji na uczelnie bez wychodzenia z domu, ponieważ oczekują, że wszystkie najważniejsze sprawy będą mogli załatwić w sieci – skomentował wyniki badania Grzegorz Kaliński, prezes firmy Kalasoft. – Ich doświadczenia z pierwszych sekund kontaktu z placówką decydują o tym, jak będą ją postrzegać, ale też jakie oczekiwania będą wobec niej formułować – dodał Grzegorz Kaliński.

Na postrzeganie uczelni wpłynął m.in. przebieg procesu rekrutacji. Zdaniem studentów pierwszych lat etap rekrutacji za pośrednictwem Internetu najlepiej przeprowadziły uczelnie techniczne (aż 7,72 pkt. w 10-punktowej skali). Placówki humanistyczne, przyrodnicze, ekonomiczne i akademie wychowania fizycznego także otrzymały średnio powyżej 7 pkt. Gorzej w zestawieniu wypadły m.in. uczelnie medyczne, choć i na nich rekrutacja on-line przebiegała dość sprawnie. Na tle całego kraju mazowieckie placówki akademickie osiągnęły 6,85 pkt. (był to najniższy wynik w rankingu wg regionów).

Studenci z Krakowa i Warszawy chcieliby, aby wszystko, co dzieje się w rzeczywistości miało przełożenie w systemach internetowych. Zaświadczenia o studiowaniu, średniej i inne podobne dokumenty powinny być dostępne on-line, według nich.
- Studenci cenią możliwość rekrutacji na uczelnie bez wychodzenia z domu, ponieważ oczekują, że wszystkie najważniejsze sprawy będą mogli załatwić w sieci – skomentował wyniki badania Grzegorz Kaliński, prezes firmy Kalasoft. – Ich doświadczenia z pierwszych sekund kontaktu z placówką decydują o tym, jak będą ją postrzegać, ale też jakie oczekiwania będą wobec niej formułować – dodał Grzegorz Kaliński. Na postrzeganie uczelni wpłynął m.in. przebieg procesu rekrutacji. Zdaniem studentów pierwszych lat etap rekrutacji za pośrednictwem Internetu najlepiej przeprowadziły uczelnie techniczne (aż 7,72 pkt. w 10-punktowej skali). Placówki humanistyczne, przyrodnicze, ekonomiczne i akademie wychowania fizycznego także otrzymały średnio powyżej 7 pkt. Gorzej w zestawieniu wypadły m.in. uczelnie medyczne, choć i na nich rekrutacja on-line przebiegała dość sprawnie. Na tle całego kraju mazowieckie placówki akademickie osiągnęły 6,85 pkt. (był to najniższy wynik w rankingu wg regionów). Studenci z Krakowa i Warszawy chcieliby, aby wszystko, co dzieje się w rzeczywistości miało przełożenie w systemach internetowych. Zaświadczenia o studiowaniu, średniej i inne podobne dokumenty powinny być dostępne on-line, według nich. FOT. BARTEK SYTA
Studia, Warszawa. Dr hab. Waldemar Rydzak, prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przeprowadził badanie wśród studentów polskich uczelni, w którym zgromadził ponad dwa tysiące opinii o polskich studiach z 40 uczelni wyższych z całej Polski. W ankietach pytał m.in. o to, jak studenci oceniają rekrutację, kolejki w dziekanacie czy bezpieczeństwo danych osobowych. Mazowieckie uczelnie wypadły kiepsko w porównaniu do innych placówek. Kliknij w zdjęcie, aby uruchomić raport.

Badanie w ramach Spółki Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przeprowadził dr hab. Waldemar Rydzak, prof. nadzw. UEP. Ranking powstał na podstawie badania opinii studentów na temat różnych obszarów e-systemów uczelni (m.in. rekrutacji i bezpieczeństwa danych). Analiza wyników przyniosła zaskakujące wnioski. Raport - opinie studentów na temat uczelni w Polsce możecie znaleźć tutaj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto