Sławomir Lewalski mistrzem i brązowym medalistą mistrzostw świata masters

Kwidzyński kajakarz Sławomir Lewalski wrócił z Mistrzostw Świata Masters z dwoma medalami. W niemieckim Brandenburgu "Syberia" zdobył złoto jako członek osady K-4 na 2000 metrów oraz brąz, również w K-4, ale na 200 metrów. W trzecim starcie, w K-1 na 200 metrów, zajął 4 miejsce.

- Do trzeciego medalu było naprawdę blisko, bo walkę o podium przegrałem zaledwie o 0,19 s - relacjonuje kwidzynianin, który na co dzień jest zrzeszony w klubie Astoria Bydgoszcz.

Przeczytaj o długodystansowych mistrzostwach Polski w kajakarstwie

W osadzie K-4 partnerami Sławka LewalskiegoMarek Głombski, Tomasz Zrajkowski i Paweł Łakomy. Na dystansie 2000 m biało-czerwoni wyprzedzili Węgrów i Bułgarów. Natomiast na sprinterskim dystansie 200 metrów Polacy musieli jednak uznać wyższość Węgrów i Niemców.

Więcej o zawodach w Brandenburgu oraz o kolejnych startach Sławomira Lewalskiego przeczytasz w piątkowym (7 września) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"