Skandia Maraton Lang Team. Dobry start kwidzynian w Warszawie

Na zdjęciu zawodnicy MTB Kwidzyn Team
Uwaga! Innych zawodników z Kwidzyna prposimy, by również nadsyłali swoje zdjęcia, na pewno je zamieścimy.
Na zdjęciu zawodnicy MTB Kwidzyn Team Uwaga! Innych zawodników z Kwidzyna prposimy, by również nadsyłali swoje zdjęcia, na pewno je zamieścimy. Archiwum MTB Kwidzyn Team
W miniony weekend, w Warszawie, wystartował tegoroczny cykl Skandia Maraton Lang Team. Na najdłuższym dystansie Grand Fondo zwyciężyli Patryk Piasecki (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Paulina Bielińska (Duda-Cars TP-Link Rybczyński-Bikes), ale warto odnotować, że wśród około tysiąca uczestników było aż 36 zawodników z Kwidzyna!

Płaska, nadwiślańska trasa okazała się idealnym rozwiązaniem na otwarcie sezonu maratonów. Od samego rana w miasteczku zawodów w pobliżu Pałacu w Wilanowie zbierały się tłumy kolarzy. Dodatkową zachętą do startu w Skandia Maraton Lang Team okazała się słoneczna, prawdziwie wiosenna aura.

Najbardziej "kwidzyński" był wyścig na dystansie Mini (42 km), w którym na starcie stanęło aż 33 zawodników z naszego miasta, którzy są zrzeszeni w kilku drużynach. Najlepiej w Warszawie spisał się Bartosz Turoń (MTB Kwidzyn Team), który zajął 21 miejsce tracąc do zwycięzcy mniej niż 3 minuty. Dobrze wypadli też Michał Łomnicki (MTB Kwidzyn Team) oraz Jarosław Wnuk (Cyklo Kwidzyn), którzy uplasowali się odpowiednio na 34 i 35 miejscu. Warto odnotować też 13. miejsce Anny Kaczmarek (Cyklo Kwidzyn) wśród kobiet, która była również 3. w kategorii K-3. Natomiast 26. wśród pań na tym dystansie i 6. w kategorii K-4 była inna kwidzynianka Joanna Szmidt (niezrzeszona). Cieszy również, że w pierwszej "100" znalazło się aż 10 kwidzynian.

Swoich nielicznych reprezentantów mieliśmy również na dłuższych dystansach. W wyścigu Medio (62 km) 98 miejsce zajął Zbigniew Wicik (IP Kwidzyn Bike Team), zaś na dystansie Grand Fondo (82 km) 66 miejsce zajął Maciej Dec (IP Kwidzyn Bike Team)