SIDEn mocniejszy od Basketu

Koszykarzom Basketu Kwidzyn w dość nieoczekiwanym momencie przytrafiła się wpadka. Po sześciu kolejnych zwycięstwach w lidze, w miniony weekend przegrali w Toruniu z ligowym średniakiem, SiDEnem, 51:60 ...

Koszykarzom Basketu Kwidzyn w dość nieoczekiwanym momencie przytrafiła się wpadka. Po sześciu kolejnych zwycięstwach w lidze, w miniony weekend przegrali w Toruniu z ligowym średniakiem, SiDEnem, 51:60 (13:22, 20:8, 12:15, 6:15).

To pokazuje, że o czołowe lokaty będzie jednak Basketowi trudno.
W Toruniu Basket zagrał o wiele słabiej niż w poprzednich meczach. Kwidzynianie po raz pierwszy od inauguracyjnego spotkania z Astorią przegrali walkę na tablicach (31:33), a do tego niemiłosiernie pudłowali z dystansu.

W całym spotkaniu drogą do kosza znalazły jedynie 2 z 16 rzutów kwidzynian za 3 punkty. Słabo spisał się przede wszystkim Marcin Kowalewski, który mimo 20 minut spędzonych na parkiecie, nie trafił żadnego z pięciu rzutów i zakończył spotkanie z zerowym dorobkiem.

Oba zespoły grały w tym meczu dość nierówno a o porażce kwidzynian zadecydowała ostatnia kwarta. Gdy się rozpoczynała był jeszcze remis, ale w trakcie ostatnich dziesięciu minut Basket zdobył tylko 6 punktów. Po tej porażce kwidzynianie spadli na 4. miejsce, a w następnej kolejce zmierzą się z sąsiadem w ligowej tabeli, Żurawiem Gniewino. Ten mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 22 listopada o godz. 18, w hali przy ul. Mickiewicza 56 B w Kwidzynie.

SIDEn - Basket 60:51
(22:13; 8:20; 15:12; 15:6)

SIDEn: Lipiński 13 (1), Grocki 8 (1), Bagaziński 7 (1), Wójcik 7 (1), Beciński 6, Bernasiak 6, Kałczyński 5 (1), Tlałka 5, Tracz 2, Fedder 1, Fajak, Słoniecki.
Basket: Grzesiński 16 (2), Cywiński 10, Wilczek 7, Wilczewski 7, Bieg 5, Mrozik 4, Drozd 2, Drewa, Kowalewski, Mielnik, Konare.