Ryjewo Biega 2015. Na starcie zawodnicy m.in. z DPS, Domów Dziecka i SOSW

Beata Lubowska
Po raz trzeci Ryjewo włączyło się ogólnopolską akcję Polska Biega. Na starcie stanęło 50 biegaczy z Domów dla Dzieci, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Barcicach, Zespołu Szkół w Ryjewie, ale także reprezentanci Domu Pomocy Społecznej Słoneczne Wzgórze w Ryjewie wraz ze swoimi opiekunami oraz Zakładu Karnego w Kwidzynie.

Uczestnicy mieli do pokonania 3-kilometrowy dystans wytyczony leśnymi ścieżkami. Nad bezpieczeństwem sportowców czuwali strażacy z OSP w Ryjewie oraz leśniczy z Leśnictwa Lisewo.

Najmłodszy uczestnik miał 10, a najstarszy 56 lat. Zwycięzcy otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. W sposób szczególny nagrodzony został Robert Wierzbowski, który po raz trzeci zajął najwyższą lokatę i z rąk Ewy Szwangruber, dyrektor Domów Dzieci otrzymał puchar. Po części sportowej nie zabrakło dobrej zabawy przy wspólnym pieczeniu kiełbasek.