Rodło Zielińscy Kwidzyn-Stolem Gniewino 0:0. Remis, który kosztował miejsce lidera

Wiadomo było, że piłkarzom Rodła Zielińscy Kwidzyn w końcu przytrafi się gorszy mecz i kiedyś wreszcie stracą ligowe punkty. Mało kto się jednak spodziewał, że dojdzie do tego w starciu ze Stolemem Gniewino, który po czterech kolejkach wydawał się ligowym przeciętniakiem, a do tego, że podział punktów będzie wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym.

Jeśli ktoś w sobotnie południe wybrał się na mecz Rodła ze Stolemem, a do tego wcześniej widział mecz Polaków z Niemcami, to setnie się wynudził. Nie dość, że na stadionie przy ul. Sportowej nie padły żadne gole, to jeszcze niemal w ogóle nie dochodziło do podbramkowych spięć. W pierwszej połowie gra głównie toczyła się w środku boiska, a golem dla gospodarzy zapachniało tylko dwa razy i to tak nieśmiało. W 25 min. na bramkę gości strzelał Adam Reise, ale bramkarz gości odbił piłkę, zaś dobitka Nikodema Szalkowskiego poszybowała nad poprzeczka. Potem jeszcze minimalnie niecelnie uderzał Jakub Dreszler i tyle. Poza tym kilka razy akcje nieźle się zapowiadały, ale z reguły kończyły się udanym zagraniem defensywnym Stolemu lub niecelnym podaniem Rodła.

W drugiej połowie obraz gry niestety nie zmienił się i podbramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. Niewiele przyniosły też zmiany dokonane przez trenera Grzegorza Obiałę . Skończyło się na kilku niegroźnych strzałach i jednej naprawdę groźnej akcji - w 82 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w polu karnym Stolemu doszło do sporego zamieszania, a przed stratą gola gości uratował jeden z defensorów, który wybił piłkę z linii bramkowej.

Rodło Zielińscy Kwidzyn - Stolem Gniewino 0:0
Rodło Zielińscy: Wiśniewski - Michalczyk (68 Pokwicki), Szpakowski, Kalinowski, Szarpak - Dreszler (74 Gwóźdź), Obiała, Simson - Gretkowski (65 Myścich), Reise, Szalkowski (85 Lewandowski).