Rodło Zielińscy Kwidzyn-Piaski Wąglikowice 4:0 (1:0). Mateusz nie myli się z 11 metrów

Radosław Konczyński
Rodło Zielińscy Kwidzyn wygrało po raz czwarty z rzędu i wciąż jest liderem V ligi. W zwycięstwie 4:0 (1:0) z Piaskami Wąglikowice spory udział miał Mateusz Górka, który wykorzystał oba rzuty karne podyktowane na korzyść gospodarzy. Przed\ostatnia w tabeli Spójnia powiększyła dorobek punktowy o jedno "oczko" remisując z Czarnymi Przemysław 1:1 (0:1).

W pierwszej połowie Rodło nie zachwycało, ale w końcówce zdołało otworzyć wynik meczu. Po strzale Patryka Obiały jeden z rywali zagrał piłkę ręką, a chwilę później z 11 metrów nie pomylił się Mateusz Górka. Trzy kolejne gole kwidzynianie zdobyli w ciągu 20 minut gry po przerwie. Najpierw, już w 49 min. Paweł Juchniewicz dobił strzał kolegi, który wylądował na słupku, potem, w 58 min., z rzutu karnego podyktowanego za faul Adamie Reise, do siatki znów trafił Górka, aż wreszcie w 65 min. na listę strzelców wpisał się sam Reise.

Rodło Zielińscy Kwidzyn - Piaski Wąglikowice 4:0 (1:0)
Bramki dla Rodła: Mateusz Górka (40 - k., 59), Paweł Juchniewicz (47), Adam Reise (65)
Rodło: Wiśniewski - Jędrzejewski (30 Felski), Szpakowski, Dreszler, Szarpak - Obiała, Juchniewicz, Temitayo, Górka - Reise, Gretkowski (57 Szalkowski)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: V liga piłki nożnej. Rodło Zielińscy wygrało 8:1, a Spójnia przegrała...1:8

Natomiast walcząca o utrzymanie Spójnia Sadlinki wzbogaciła się o jeden punkt. W meczu z Czarnymi Przemysław podopieczni Sławomira Kłosa przegrywali po pierwszej połowie, ale w drugiej bramkarza gości pokonał Kamil Grześkowiak. W następnej kolejce Spójnia zagra na wyjeździe z Błękitnymi Stare Pole, a Rodło czeka wyprawa do Przemysławia na mecz z Czarnymi.