Zbigniew Brucki
Ubiegły tydzień Rodło Kwidzyn zakończyło dwoma sukcesami. Klub podpisał umowę z nowym sponsorem, firmą Zielińscy. Nazwa masarniczej wizytówki miasta znalazł się w nazwie, jako drugi człon. Natomiast w niedzielę o kolejny sukces postarali się piłkarze, którzy pokonali zespół Kornowscy Szarża Krojanty 2:0 (0:0).

Choć Rodło wygrało po raz 11 w tym sezonie, to o punkty było trudniej niż w poprzednich starciach. Choć gospodarze w pierwszej połowie mieli co najmniej dwie szanse na zdobycie gola, to jednak i w ich polu karnym dwukrotnie zrobiło się gorąco i Tomasz Wiśniewski, co rzadkie w tym sezonie, miał wreszcie szansę się wykazać.

Wszystko, co najważniejsze wydarzyło się jednak po przerwie. Już cztery minuty po wznowieniu gry Mateusz Gretkowski dostał znakomite podanie z głębi pola i nie zmarnował sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Potem gospodarze nadal cisnęli, a bramkę gości ostrzeliwali: ponownie Gretkowski, Jakub Szarpak i Tomasz Jędrzejewski. Wreszcie dopięli swego, a po zespołowej akcji w której brali udział m.in. Paweł Juchniewicz i Mateusz Górka, do bramki rywali trafił Mateusz Gretkowski.

Kwidzynianie mają też dodatkowe powody do radości, bo potknęli się ich najgroźniejsi rywale w walce o awans. Gryf 2009 Tczew zremisował w Przemysławiu z Czarnymi, zaś Pomezania Malbork uległa na własnym boisku Żuławom Nowy Dwór. Po 12. kolejkach Rodło ma 3 pkt. przewagi nad Gryfem i aż 8 pkt. nad Pomezanią.

Rodło Zielińscy Kwidzyn - Kornowscy Szarża Krojnaty 2:0 (0:0)
Bramki: Mateusz Gretkowski (49, 76)
Rodło: Wiśniewski - Pokwicki, Jędrzejewski, Kalinowski, Szarpak - Temitayo, Obiała, Juchniewicz, Górka, Gretkowski (77 Felski) - Torłop (56 Szalkowski)