Rodło Zielińscy Kwidzyn. Jeden tydzień, dwa awanse żółto-czarnych

archiwum KKL Rodło
Piłkarze kwidzyńskiego Rodła Zielińscy Kwidzyn już kilka dni temu mogli oficjalnie świętować powrót do IV ligi. Awans zapewnili sobie już na pięć kolejek przed końcem rozgrywek pokonując w Nowym Dworze Gdański tamtejsze Żuławy. Nieco wcześniej zespół Grzegorza Obiały awansował również do finału rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W Nowym Dworze kwidzynianie - dodajmy, że po raz kolejny w tym sezonie - szybko zdobyli gola i ustawili sobie mecz. Na listę strzelców wpisał się Nikodem Szalkowski, który wykorzystał rzut karny. Potem trwał strzał bramki gospodarzy, ale kwidzynianom brakowało szczęścia. Piotr Myścich trafił w poprzeczkę, nieskuteczni byli też Jakub Dreszler i Mateusz Gretkowski.

Kolejnych goli kibice doczekali się dopiero po przerwie. Najpierw do siatki rywali trafił wprowadzony na boisko po przerwie Adam Reise, a wynik meczu ustalił Piotr Myścich.

Kilka dni wcześniej żółto -czarni rozegrali wojewódzki półfinał Pucharu Polski. Na własnym boisku, po dogrywce, pokonali rezerwy Arki Gdynia 3:1 (1:0, 1:1). Wynik meczu na korzyść gospodarzy w 20 min. otworzył Mateusz Górka, ale w drugiej połowie rywale wyrównali. Opór gdynian Rodło złamało dopiero w dogrywce. Najpierw, w 102 min. prowadzenie dał gospodarzom gol Adama Reisego, a 7 minut później na listę strzelców ponownie wpisał się Mateusz Górka.

Finał rozegrany zostanie 10 czerwca w Kwidzynie. Przeciwnikiem Rodła będzie Murkam Przodkowo, czyli drużyna, która podobnie jak Arka II występuje w III lidze. A już w najbliższą sobotę kwidzynianie rozegrają kolejny mecz ligowe. Na własnym boisku podejmą Orła Subkowy, początek meczu o godz. 11.