Rodło Kwidzyn znów wygrało. Cztery gole w Wąglikowicach

4 mecze i 4 zwycięstwa oraz aż 19 zdobytych goli - bilans otwarcia Rodło Kwidzyn ma imponujący. W sobotę kwidzynianie wygrali w Wąglikowicach z Piaskami 4:1 (2:1). Druga z naszych drużyn, Spójnia Sadlinki tym razem poległa w Przemysławiu z Czarnymi aż 0:6.,

Rodło szybko potwierdziło swoje wysokie aspiracje, bo już w 2 min. wynik spotkania otworzył Mateusz Gretkowski, który wykorzystał podanie Pawła Juchniewicza. Wprawdzie już 8 minut później gospodarze wyrównali, ale kwidzynianie nadal byli w natarciu i szybko odzyskali prowadzenie. W 22 min. piłkę do siatki Piasków, pięknym lobem z 25 metrów posłał Robert Felski.

W drugiej połowie, z kilku dobrych okazji, kwidzynianie wykorzystali dwie. W 71 min, gola zdobył niezwykle skuteczny ostatnio Jakub Szarpak (CZYTAJ TUTAJ) oraz wprowadzony po przerwie na boisko Piotr Myścich. Gospodarze też mieli swoją szansę, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Niefortunny strzelec trafił w słupek.

Mecz Spójni lepiej pominąć milczeniem. Beniaminek okręgówki przegrał na wyjeździe z Czarnymi Przemysław aż 0:6 (0:3). Wysoka porażka sprawiła, że sadlinianie poszybowali w dół ligowej tabeli. Z 6 pkt. zajmują obecnie 11. miejsce, ale do trzeciej w zestawieniu Raduni Stężyca tracą tylko punkt. Prowadzące Rodło nad Radunią ma już 5 "oczek" przewagi.

Piaski Wąglikowice - Rodło Kwidzyn 1:4 (1:2)
Bramki: Mateusz Gretkowski (2), Robert Felski (22), Jakub Szarpak (71), Piotr Myścich (73)
Rodło: Wiśniewski - Pokwicki (84 Stefaniak), Szarpak, Kalinowski, Szpakowski - Temitayo, Juchniewicz, Obiała (87 Wilma) - Felski (62 Myścich), Gretkowski (66 Torłop), Górka