Rodło Kwidzyn przegrało ostatni sparing przed ligą

Adrianna Przytulska
W ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej Rodło Kwidzyn przegrało z IV-ligową Pomezanią Malbork 2:4 (0:2). Pierwszy mecz o ligowe punkty kwidzynianie rozegrają już w niedzielę. Na wyjeździe zmierza się z Chojniczanką II Chojnice.

W pierwszej połowie Rodło Kwidzyn nie zachwyciło, bo jak ocenił po meczu trener Rodła Grzegorz Obiała, gra była zbyt schematyczna i za wolna.

- Martwią też dwie bramki stracone po stałych fragmentach gry - komentuje szkoleniowiec kwidzynian na stronie klubowej.

Druga połowa w wykonaniu kwidzynian była zdecydowanie lepsza, jednak mimo sporej przewagi i kilku okazji, przez 20 minut nie mogli oni znaleźć drogi do siatki rywali. W 60 min. trzeciego gola zdobyli za to malborczycy. Jednak już 5 minut później niemoc strzelecką Rodła przełamał Jakub Zabłocki, który trafił z rzutu karnego, zaś w 75 min. kontaktowego gola, po indywidualnej akcji zdobył Piotr Myścich. Kwidzynianie atakowali dalej, ale juz w doliczonym czasie gry nadziali się na kontrę, po której gospodarze zdobyli czwartego gola.

Pomezania Malbork - Rodło Kwidzyn 4:2 (2:0)
Pomezania:Skopiak - Ratajczyk (60 Jurczyk), Kielar, Owsianik (80 Marszałek), Galeniewski (75 Jabłoński) - Gdela, Wojtysiak (60 Borowiecki), Daukszys (60 Linda), Dryjas, Wilk, Piechota (46 Sobieraj).
Rodło: Sadowski - Maluchnik, Kalinowski (75 Szpakowski), Jędrzejewski (70 Stefaniak), Pokwicki (80 Szaflik), Tayo (80 Łukaszewski), Strzelecki (46 Juchniewicz), Myscich, Torłop, Zabłocki, Pruszkowski (46 Gretkowski)