Rodło Kwidzyn-Pogoń Lębork 2:0 (0:0). Mateusz Górka bohaterem meczu na szczycie

Pogoń Lębork.pl
Piłkarze Rodła Kwidzyn udowodnili, że potrafią grać pod presją. W meczu na szczycie IV ligi podopieczni Marka Świokły pokonali Pogoń Lębrok 2:0 (0:0). Bohaterem meczu był Mateusz Górka, który zdobył oba gole, niestety w doliczonym czasie gry kwidzynianin ujrzał czerwona kartkę i musiał opuścić boisko.

W pierwszej połowie oba zespoły grały dość nerwowo i akcje były szarpane. W 11 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Sychowskiego i strzale kolanem Damiana Formeli piłka wpadła do bramki Rodła, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Potem atakowali raz jedni, raz drudzy, ale klarownych sytuacji brakowało. Pod koniec pierwszej połowy po dośrodkowaniu Jakuba Dreszlera niezłą okazję miał Jacek Gretkowski, ale główkował ponad bramką.

Tuż po przerwie bliscy szczęścia byli goście. Po stracie Radosława Simsona Maciej Wardziński zagrał do Mateusza Madziąga, ale ten posłał piłkę tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Kennetha Njinmę. Chwilę potem na czystą pozycję wychodził Formela, ale pomocnik Pogoni został powalony na murawę przez Jacka Kalinowskiego. Mimo protestów lęborczyków sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia.

W 67 minucie kibice doczekali się wreszcie gola. Atak Rodła rozpoczął Mateusz Górka, potem piłka trafiła do Przemysława Lewandowskiego, który odegrał do Jakuba Dreszlera. Ten naciskany przez dwóch rywali upadł na murawę i wydawało się, że jest już po akcji, ale wtedy do piłki dopadł Górka i po chwili było 1:0 dla gospodarzy. Pięć minut później ten sam zawodnik znakomicie zamknął dośrodkowanie Mateusza Gretkowskiego i dobił rywali. Pogoń próbowała jeszcze odpowiedzieć, ale poza jednym strzałem w słupek nie potrafiła już zagrozić bramce Njinmy.

Po końcowym gwizdku sędziego kwidzynianie wybuchnęli z radości, bo dzięki wygranej powrócili na fotel lidera. Jedynym zmartwieniem jest druga żółta i w efekcie czerwona kartka, którą już w doliczonym czasie ujrzał lider kwidzynian, Mateusz Górka.

Rodło Kwidzyn - Pogoń Lębork 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Górka (67), 2:0 Mateusz Górka (72)
Rodło: Njinma – Gwóżdż, J. Gretkowski, Kalinowski, Simson – Lewandowski (79 Bagiński), Obiała, Martyka, Górka, Dreszler, M. Gretkowski (88 Delengowski)
Pogoń: Katzor – Wesserling, Musuła, Kochanek, Skibicki – Morawski (68 Kuss), Sychowski – D. Formela, Madziąg (75 Stankiewicz), Kłos – Wardziński (64 Miszkiewicz)