Rodło Kwidzyn: Po porażce z liderem wszyscy czekają na Pomezanię

KOP Rodło Kwidzyn
Niespodzianki nie było, piłkarze kwidzyńskiego Rodła nie sprostali liderowi IV ligi. Podopieczni Tomasza Mazurka przegrali w Potęgowie z Pomorzem 0:3 (0:1). Dla gospodarzy było to siódme zwycięstwo w siódmym meczu sezonu.

W starciu z liderem Rodło nie miało wiele do powiedzenia. Od pierwszych minut na boisku zdecydowanie przeważali gospodarze, ale mimo, że Pomorze wypracowało sobie kilka okazji to do 42 minuty Mateuszowi Tymoszukowi udawało się zachować czyste konto. Bramkę Rodła odczarował jednak Henryk Patyk, a w drugiej połowie po golu dodali jeszcze Mariusz i Damian Mikołajczykowie.
Rodło też miało swoje szanse, ale w pierwszej połowie przy stanie 0:0 po strzale Pawła Juchniewicza z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła bramkę rywali, a pod koniec spotkania przy wyniku 0:2 sytuacji sam na sam z bramkarzem Pomorza nie wykorzystał Nikodem Szalkowski.

Rodło wygrało z Powiślem

- Do straty bramki wyglądało to nawet nieźle, bo umiejętnie rozbijaliśmy ataki gospodarzy. Moim zawodnikom należą się brawa za walkę, jednak na lidera to było za mało - podsumował trener Tomasz Mazurek.

Po tej porażce Rodło spadło na 14. miejsce w tabeli, ale teraz wszyscy kibice żyją już kolejnym meczem. W niedzielę do Kwidzyna przyjeżdża bowiem Pomezania Malbork, a my więcej o tym meczu napiszemy w najbliższych dniach.

Pomorze Potęgowo - Rodło Kwidzyn 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Patyk (42), 2:0 - D. Mikołajczyk (60), 3:0 - M. Mikołajczyk (85)
Rodło: Tymoszuk - Jesiołowski, Reutt, Maluchnik, Synakiewicz, Obiała, Juchniewicz, Masny, Sontowski (60 Grączewski), Felski (67 Ekiert), Szalkowski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani