Rodło Kwidzyn na równi pochyłej. 0:5 w Gdańsku!

archiwum naszemiasto.pl
Choć piłkarze Rodła od kilkunastu godzin nie potrafią strzelić gola, to ich gra w ofensywie wyglądała jeszcze jako tako. Tak było jednak tylko do soboty, bo w meczu 8. kolejki żółto-czarni dostali prawdziwe baty od Gedanii.

Gedania trzy wcześniejsze mecze u siebie przegrała, ale spotkanie z Rodłem szybko ułożyło się po myśli gdańszczan. Już w 5 minucie Bartosz Bławat po raz pierwszy pokonał Michała Wróbla, a 8 minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Dzieła zniszczenia gospodarze dopełnili po przerwie. Najpierw do siatki trafił Ernest Skórka a potem zawodnicy, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie - Sebastian Sobierajski i Michał Szczepankowski.

Dla Rodła to trzecia porażka z rzędu i już szósta w sezonie. W dodatku kwidzynianie nadal śrubują antyrekord strzelecki. Gola nie zdobyli już od 929 minut! Na horyzoncie pojawiła się jednak iskierka nadziei, bo w następnej kolejce do Kwidzyna przyjadą rezerwy Bytovii, które w obecnych rozgrywkach też spisują się kiepsko. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 1 października, o godz. 11.

Gedania 1922 Gdańsk - Rodło Kwidzyn 5:0 (2:0)
Bramki: Bartosz Bławat (5 i 13), Ernest Skórka (60), Sebastian Sobierajski (77), Michał Szczepankowski (85).
Gedania: Niemira - Wasielewski, Lipka-Wszołczyk, Bemowski, Gajewski - Gorwa, Zaniewski, Pianka, Domjan - Skórka, Bławat oraz Ciuba, Malinowski, Szczepankowski, Sobierajski.
Rodło: Wróbel - Kołodziej, Gwóźdź, Gretkowski, P. Kalinowski, Górecki, N. Kalinowski, Pankowski, Rusinek, Delengowski, Włodarski.