Rodło Kwidzyn jest najlepsze w powiecie

Rafał CybulskiZaktualizowano
Dwa ostatnie sparingi pozwalają mieć nadzieję, że wiosną Rodło może powalczyć o utrzymanie w IV lidze. Kwidzynianie udowodnili swą wyższość nad zespołami z czołówki V ligi

Najpierw Rodło zmierzyło się z korzeniewską Wisłą. Wprawdzie rywale narzekali na nie najlepiej przygotowaną murawę, ale przewaga kwidzynian była bezdyskusyjna, wygrali 4:0 (2:0). Wiślacy zagrali jednak w wąskim składzie i bez kilku podstawowych zawodników.

- Warunki były naprawdę trudne, ale z naszej gry jestem zadowolony, bo oprócz czterech goli mieliśmy jeszcze kilka innych znakomitych okazji - tłumaczy Jacek Graczyk, trener Rodła.

Już po 5 minutach gospodarze prowadzili 2:0. Najpierw po błędzie defensywy Maciej Laszkiewicz wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, a potem Adrian Lalewicz sfinalizował ładną akcję, w której brali też udział Tayo i Przemysław Maluchnik. Po przerwie kolejnego gola zdobył Lalewicz, tym razem wykorzystał prostopadłe podanie Pawła Świokły, a wynik meczu ustalił Łukasz Radzimski strzałem z rzutu wolnego. Kilka kolejnych goli mógł jeszcze zdobyć Maciej Pruszkowski, ale tego dnia napastnik Rodła marnował akcję za akcją.

W miniony weekend bardziej wymagającym rywalem okazała się prabucka Pogoń. Jednak i tym razem kwidzynianie pewnie wygrali 3:0 (2:0).

- Ten mecz został rozegrany w Prabutach, bo w Kwidzynie nie było do tego warunków i trzeba pochwalić działaczy Pogoni, bo postarali się o to by murawa był naprawdę znakomicie przygotowana i odśnieżona - podkreśla szkoleniowiec kwidzynian.

W pierwszym kwadransie gra była wyrównana, ale potem zaczęli przeważać goście. Pierwszego gola Rodło zdobyło po tym jak Maciej Pruszkowski zagrał do Sławomira Gawrońskiego, a ten wygrał przebitkę bramkarzem Pogoni Grzegorzem Lopko i wepchnął piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Tayo. Nigeryjczyk mocno dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne i choć nikt po drodze nie dotknął piłki, to wpadła ona do bramki obok zasłoniętego bramkarza prabucian. Trzeci gol padł po przerwie,ale też po stałym fragmencie gry. Jednak tym razem po podaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki posłał Kuba Warmiński.

- Cieszę się, że w ostatnim czasie znacznie poprawiliśmy grę w obronie. Nie straciliśmy gola w obu ostatnich meczach, choć w tym z Pogonią nie mogłem już skorzystać z Pawła Świokły - informuje Jacek Graczyk.

Defensor Rodła, jako student Wyższej Szkoły Morskiej popłynął w rejs. Z tego powodu nie weźmie udziału w dalszej części przygotowań i nie zagra w kilku pierwszych meczach rundu wiosennej.

Jednak nim kwidzynianie wrócą do walki o ligowe punkty rozegrają jeszcze pięć gier kontrolnych. W najbliższy weekend ich przeciwnikiem będzie MGKS Tolkmicko, zespół środka tabeli warmińsko-mazurskiej okręgówki. To spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną murawą w Malborku, w niedzielę, 21 lutego, o godz. 14. W Kwidzynie Rodło zaprezentuje się kibicom dopiero w marcu.