Rodło Kwidzyn. Czołowe lokaty młodych piłkarzy w turniejach o puchar burmistrza ZDJĘCIA

W miniony weekend, w hali przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie, rozegrane zostały dwa turnieje halowej piłki nożnej dzieci. Organizatorem obu było Rodło Kwidzyn. Powyżej kilka zdjęć z turnieju rocznika 2005 autorstwa Roberta Sikory oraz kilka autorstwa Marcina Przychodzkiego z rywalizacji rocznika 2009 i mł.

W turnieju rocznika 2009 młodzi piłkarze Rodła Kwidzyn, podopieczni Jacka Graczyka, okazali się niezbyt gościnni, bo to oni triumfowali w imprezie. W finale pokonali Wojtasa Prabuty 2:1. W meczu o 3. miejsce Olimpia I Grudziądz pokonała inny kwidzyński zespół, AP Champions.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Macieja Graczyka (Rodło), królem strzelców został Alan Mroziński (AP Jedynka Pelplin), a najlepszym bramkarzem golkiper AP Champions Kwidzyn. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał Marco Brzozowski z Rodła.

W turnieju rocznika 2005 triumfowała Mewa Gniew, która w finale pokonała 3:0 Rodło I Kwidzyn prowadzone przez Jacka Graczyka. Trzecie miejsce wywalczyła Wda Świecie. Najlepszym zawodnikiem został Kacper Falgowski, królem strzelców Mikołaj Niziołek, najlepszym technikiem Mikołaj Szreder (wszyscy Wda), najlepszym bramkarzem Paweł Herzberg (Rodło I), a najsympatyczniejszym zawodnikiem Kamil Rychert (AP Jedynka).