Rodło: Krasnale ogrodowe zamiast obrońców

Kibice Rodła nie maja ostatnio zbyt wielu powodów do radości
Kibice Rodła nie maja ostatnio zbyt wielu powodów do radości Rafał Cybulski
Piłkarze Rodła przegrali trzeci mecz z rzędu. W Pelplinie ulegli Wierzycy 1:3, mimo, że do przerwy prowadzili 1:0. Przeciwnicy wszystkie trzy gole zdobyli w ten sam sposób - po dośrodkowaniach w pole karne i strzałach głową. Trener Rodła Tomasz Mazurek skomentował to tak: - W obronie zachowujemy się jak krasnale ogrodowe, które stoją jak wryte.

Kwidzynianie, nie po raz pierwszy, znakomicie zaczęli, bo już w 6 minucie do bramki gospodarzy trafił Olalakan Temitayo Fayose. Dla Tayo jest to drugi gol w tym sezonie. Po przerwie, przy stanie 1:1, znakomitą okazję miał jeszcze Robert Felski, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Po tej porażce sytuacja Rodła robi się coraz trudniejsza. Kwidzynianie spadli już na 15 miejsce w ligowej tabeli, a do tego mają coraz większe problemy kadrowe. W Pelplinie z powodu kontuzji nie mógł zagrać Nikodem Szalkowski, nieobecni byli także Maciej Pruszkowski, Tomasz Żuk i Piotr Dajer, zaś Przemysław Maluchnik i Robert Felski grali na tabletkach przeciwbólowych.

Wierzyca Pelplin - Rodło Kwidzyn 3:1 (0:1)
Bramki: Gardzielewski 2, Kuros - Tayo (6)
Wierzyca: Gradowski, Krajnik, Racki (Błędzki), Bujanowski, Kuros, Imianowski (Czapiewski), Jurczyk (Gońda), Skalski, Rutkowski, Gardzielewski (Szołtun), Kata
Rodło: Tymoszuk - Gawroński (70 Wyrzykowski), Wojtaś, Maluchnik, Sontowski (80 Grączewski), Obiała, Juchniewicz (75 Jesiołowski), Borowiecki, Szalkowski (50 Masny), Tayo, Felski

Więcej na temat Rodła przeczytasz w piątkowym "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"