Remis, karne i w końcu porażka. Szczypiorniści MMTS Kwidzyn znów pod wozem [ZDJĘCIA]

Po kiepskich meczach w Elblągu i Szczecinie kibice MMTS wierzyli, że ich pupile odbudują się w starciu z Piotrkowianinem. Niestety kwidzynianie po raz kolejny rozczarowali, ulegli rywalom po rzutach karnych i dopisali do swego konta tylko 1 punkt. Nie trzeba tłumaczyć co oznacza to w kontekście walki o trzecie miejsce w grupie granatowej. Wprawdzie wyprzedzający nas Chrobry też przegrał, ale z taką grą trudno myśleć, by MMTS dogonił głogowian, zwłaszcza patrząc na mecze, które jeszcze przed nami.

Piotrkowianin zaczął od dwóch trafień z rzędu i właściwie przez całą pierwsza połową był o krok przed MMTS-em. Kwidzynianie dwa czy trzy razy doprowadzali do remisu, a w 24 min. jedyny raz wyszli na prowadzenie 12:11, ale potem rywale znów odskoczyli na 2 gole. Bramki Adriana Nogowskiego i Michała Pereta w samej końcówce sprawiły jednak, że na przerwę kwidzynianie schodzili z wynikiem 15:15.

Drugą połowę golem znów rozpoczął najlepszy tego dnia w ekipie gospodarzy Michał Peret, a chwilę potem MMTS prowadził jeszcze po golu Arkadiusza Ossowskiego. Następne minuty znów jednak należały do gości. W 41 min. było nawet 19:22 na korzyść Piotrkowianina, ale wtedy 3 gole z rzędu zdobyli gospodarze i znów był remis. Co więcej do samego końca oba zespoły grały wedle zasady "gol za gol". Gdy rozpoczynała się ostatnie minuta był remis 27:27, ale gdy na 27 sekund przed końcem do bramki trafił niezawodny Michał Peret wydawało się, że MMTS jednak wyszarpie 3 punkty. Nic z tego, bo na 7 sekund przed końcem do remisu doprowadził Marcin Tórz i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne.

A o tych kwidzynianie woleliby jak najszybciej zapomnieć. Wszystko rozstrzygnęło się już w połowie czwartej serii rzutów, bo piotrkowianie nie pomylili się ani razu przy czterech próbach, a MMTS wykorzystał tylko jednego z trzech karnych, więc dalej rzucać nie było potrzeby. Dodajmy tylko, że z naszych "siódemkę" wykorzystał Michał Potoczny, który wcześniej trzykrotnie nie pomylił się także w trakcie gry, zaś pomylili się Arek Ossowski i Kamil Krieger.

W ten weekend na osłodę kibicom pozostaje więc srebrny medal wywalczony przez juniorki starsze MTS Kwidzyn. Relację z Final Four znajdziecie na naszym portalu już wkrótce.

MMTS Kwidzyn - Piotrkowianin Piotrków Tryb. 28:28 (15:15) k. 1:4
MMTS: Dudek, Szczecina - Peret 8, Nogowski 4, Pilitowski 4, Potoczny 4 (3/3), Guziewicz 3, Krieger 3, Ossowski 1, Rosiak 1, Janikowski, Kryński, Landzwojczak, Przytuła. Kary: 6 min. (Krieger, Rosiak, Ossowski - 2 min.)
Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Tórz 6, Woynowski 6, Iskra 5, Swat 5 (3/3), Góralski 3, Mróz 2, Pacześny 1, Achruk, Anderou, Kaźmierczak, Pożarek, Surosz, Rutkowski, Urbański. Kary: 14 min. (Surosz, Pożarek - 4 min., Kaźmierczak, Góralski, Tórz - 2 min.)
Sędziowali: Jerlecki, Łabuń (obaj ze Szczecina)