Reflex Miedź Legnica - MMTS Kwidzyn 22:33 (10:12)

Rafał CybulskiZaktualizowano
Mimo ponad 8-godzinnej podróży autokarem w dniu meczu MMTS nie miał problemów z ograniem Reflex Miedzi Legnica. Kwidzynianie pokonali beniaminka aż 33:22 (12:10).

Przed tym meczem obawy trenera Zbigniewa Markuszewskiego dotyczyły jedynie właśnie długiej podróży. MMTS wyjechał z Kwidzyna już o godz. 7 i do Legnicy dotarł na 2,5 godziny przed spotkaniem. Jak się okazało, to wystarczyło, by kwidzynianie zregenerowali się po tej autokarowej "wycieczce".
Mecz był wyrównany tylko przez 2/3 pierwszej połowy. Na początku przez jakiś czas to gospodarze byli nawet górą i prowadzili 4:2. W 20 minucie był jeszcze remis 6:6, ale z każdą minutą widać było większe umiejętności kwidzynian. Jednak jeszcze przed przerwą podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego odskoczyli rywalom na dwie bramki, a po przerwie już zupełnie dominowali na boisku.

- Dobrze ustawiliśmy się w obronie, "Suchy" odbił kilka piłek i dzięki temu zdobyliśmy sporo łatwych bramek z kontry - relacjonuje Michał Waszkiewicz, który tego dnia był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku.

W 40 minucie MMTS prowadził już 18:14, zaś między 46 i 49 minutą zdobył 4 gole z rzędu i zwiększył prowadzenie z 21:16 do 25:16. Wtedy wiadomo już było, że mecz jest rozstrzygnięty.

- W końcówce spokojnie już kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie - dodaje Waszkiewicz, który jak na kogoś, kto ma się poddać operacji przepukliny imponuje ostatnio skutecznością. Przed tygodniem zdobył 5 goli, teraz aż 8.

- Operacji poddam się dopiero po pierwszej części rozgrywek, bo uraz zbytnio mi nie doskwiera. Boli trochę przy większym wysiłku lub gdy kaszlę i kicham - tłumaczy.
O wiele mniej skuteczny był tym razem Michał Adamuszek, dla którego wyprawa do Legnicy była powrotem na stare śmieci. Wszak to w barwach Miedzi przed trzema sezonami został królem strzelców. Legnicki epizod, i to w poprzednim sezonie, zaliczył także inny kwidzynianin, Przemysław Rosiak. Natomiast w barwach Miedzi zagrał wieloletni kapitan MMTS i wychowanek kwidzyńskiego klubu, Marek Boneczko. Jednak i on nie zaliczy ostatniego meczu do udanych.

MMTS: Suchowicz, Jedowski - Waszkiewicz 8, Orzechowski 7, Cieślak 4, Marhun 4, Peret 3, Rosiak 3, Łangowski 2, Adamuszek 1, Seroka 1, Pacześny.

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Reflex Miedź Legnica - MMTS Kwidzyn 22:33 (10:12) - Kwidzyn Nasze Miasto