Przygotowania MMTS Kwidzyn. Wygrany sparing z Meble Wójcik Elbląg

MMTS Kwidzyn zacznie sezon meczem z Wybrzeżem Gdańsk
MMTS Kwidzyn zacznie sezon meczem z Wybrzeżem Gdańsk Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
Ostatni sparing MMTS Kwidzyn w trakcie przygotowań do nowego sezonu bardziej przypominał gierkę kontrolną, niż prawdziwy mecz. Kwidzynianie pokonali I-ligowy Meble Wójcik Elbląg 30:23 (10:15).

Pierwszą połowę kwidzynianie potraktowali chyba jako rozgrzewkę. Gra im się nie kleiła i mnożyły się błędy, głównie niecelne podania. Gospodarze przegrali pierwszą połowę 10:15, ale w drugiej wzięli się do pracy i bez większych problemów przechylili szalę zwycięstwa na swoją stroną.

- W pierwszej połowie zobaczyliśmy zespół z poprzedniego sezonu, a w drugiej ten z nowego - żartobliwie komentował po meczu trener Krzysztof Kotwicki, a nam pozostaje wierzyć, że jego słowa znajdą potwierdzenie już za tydzień, w meczu 1. kolejki PGNiG Superligi z Wybrzeżem.

Czytaj również: Ice Bucket Challenge MMTS Kwidzyn. Zawodnicy nominowali burmistrza!

Sytuacja kadrowa przed startem ligi jest niezła. Szkoleniowiec ma do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. Wprawdzie Paweł Genda w trakcie środowego treningu nieco nogę podkręcił, ale to drobiazg i w poniedziałek wznowi treningi. O kontuzji stawu skokowego zapomniał już Maciej Pilitowski, natomiast gorzej jest z Tomkiem Klingerem, który wciąż uskarża się na bóle kręgosłupa.